przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Piątek, 10 sierpnia 2018

Wystąpienie Prezydenta RP Zlocie Związku Harcerstwa Polskiego Gdańsk 2018

Z harcerstwa bardzo często wywodzą się najsilniejsze przyjaźnie, jakie będziecie potem nieśli w sobie przez całe życie - mówił Prezydent RP Andrzej Duda podczas spotkania z harcerzami na Wyspie Sobieszewskiej. 
Poniedziałek, 6 sierpnia 2018

Wystąpienie Prezydenta RP podczas uroczystego apelu przed rozpoczęciem 53. Marszu Szlakiem I Kompanii Kadrowej z Oleandrów

Gdy dziś patrzymy w różnych miejscach na listy nazwisk żołnierzy I Kompanii Kadrowej, przy bardzo wielu z nich nie ma długiego życiorysu, jest tylko krótka adnotacja „poległ” - mówił Prezydent Andrzej Duda na porannej uroczystości w Krakowie. 
Niedziela, 5 sierpnia 2018

Wystąpienie Prezydenta pod kopcem Józefa Piłsudskiego w Krakowie

To jest zupełnie niezwykłe miejsce: kopiec Niepodległości im. Marszałka Józefa Piłsudskiego upamiętniający jego i wielki czyn legionowy ‒ wszystkich tych, którzy walczyli, a zwłaszcza tych, którzy oddali życie - mówił Prezydent Andrzej Duda w niedzielę. 
Niedziela, 5 sierpnia 2018

Wystąpienie Prezydenta RP podczas uroczystości odsłonięcia pomnika gen. Hallera w Jurczycach

Bardzo dziękuję, że w stulecie odzyskania niepodległości dokonali Państwo aktu budowy tego pomnika, aktu wspomnienia o wielkim Polaku, wspaniałym żołnierzu, bohaterze polskiej niepodległości – o panu gen. Józefie Hallerze - mówił Andrzej Duda. 
Środa, 1 sierpnia 2018

Prezydent na Woli: To miejsce jest symbolem cierpienia ludności cywilnej Warszawy

To miejsce jest symbolem cierpienia ludności cywilnej Warszawy – jednym z symboli tamtych dni, jednym z symboli nieprawdopodobnego bestialstwa, z jakim Niemcy potraktowali Warszawę i jej ludność cywilną - podkreślił Prezydent Andrzej Duda. 
Wtorek, 31 lipca 2018

Wystąpienie Prezydenta podczas Apelu Poległych 

– To dlatego mamy wolną Polskę, że zawsze w naszym narodzie w najgorszych sytuacjach byli tacy, którzy wierzyli, że ich wola jest silniejsza niż wola wroga – mówił Prezydent Andrzej Duda w przededniu 74. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. 
Poniedziałek, 30 lipca 2018

Wystąpienie Prezydenta podczas podpisania ustawy o zmianie ustawy o nieodpłatnej pomocy prawnej 

Bardzo się cieszę, że udaje nam się dzisiaj zakończyć pewien etap w procesie tworzenia w Polsce warunków, które można określać jako przyjazne państwo. Państwo, które wyciąga rękę do obywatela, które rzeczywiście pomaga obywatelowi. 
Niedziela, 29 lipca 2018

Wystąpienie w Muzeum Powstania Warszawskiego

- Nie walczyliście z zemsty – to nie było najważniejsze przesłanie Powstania Warszawskiego. Przesłaniem była walka o wolność – pragnienie wolnej ojczyzny i wolności jako takiej - mówił Prezydent Andrzej Duda. 
1 POPRZEDNIA 1234567  60
Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.