przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Czwartek, 8 listopada 2018

Wystąpienie podczas uroczystego podpisania umowy na dostawy amerykańskiego gazu 

– To są realne działania zmierzające do zapewnienia Polsce pełnego bezpieczeństwa energetycznego – powiedział Prezydent Andrzej Duda podczas uroczystego podpisania długoterminowej umowy między PGNiG a amerykańską firmą na dostawy gazu do Polski. 
Poniedziałek, 5 listopada 2018

Wystąpienie Prezydenta podczas wysyłki flag RP do polskich samorządów 

Flaga, która jest naszym narodowym symbolem – barwy, za które umierali nasi pradziadkowie, walcząc o wolną Polskę; za które umierali później, broniąc jej granic, i które dzisiaj są dla nas wielkim i wspaniałym symbolem - mówił Prezydent. 
Niedziela, 4 listopada 2018

Prezydent: To jest świadectwo ceny, jaką płaci się za wolność 

Wdzięczność za tamten 11 listopada – za tamto wielkie zwycięstwo, powrót Polski na mapę Europy i świata (...) – jest tym większa, bardziej poruszająca i tym większe wywołuje dreszcze, gdy jest się tu gdzie „wolność krzyżami się mierzy”. 
Niedziela, 4 listopada 2018

Wystąpienie Prezydenta podczas uroczystości pt. „Z Zakliczyna do Łowczówka” 

Po raz pierwszy przyjechałem do Zakliczyna na początku lat 80., przywiózł mnie tutaj mój dziadek ze Starego Sącza, dla którego było to miasto jego wczesnej młodości - wspominał Prezydent Andrzej Duda w niedzielę w Zakliczynie. 
Wtorek, 30 października 2018

Wystąpienie Prezydenta podczas spotkania z wolontariuszami akcji „Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia” 

Dziękuję, że pielęgnując tę właśnie pamięć – a ściślej mówiąc, przywracając ją – dbacie, byśmy nie zatracili się jako wielka wspólnota – powiedział Prezydent Andrzej Duda. 
Wtorek, 30 października 2018

„To miejsce odegrało szczególną rolę dla polskości” 

Dzisiejszy koncert to hołd, to przede wszystkim podziękowanie Panu Bogu za wolną i niepodległą ojczyznę, która wróciła w 1918 roku – za wolną i niepodległą ojczyznę, którą mamy dzisiaj – mówił Prezydent podczas uroczystego koncertu w Teatrze Wielkim. 
Poniedziałek, 29 października 2018

Prezydent: Z historii trzeba wyprowadzać wnioski na przyszłość 

– Z historii trzeba wyprowadzać wnioski na przyszłość – mówił Prezydent Andrzej Duda w Kolbuszowej na Podkarpaciu, gdzie wziął udział w uroczystościach z okazji stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości. 
Poniedziałek, 29 października 2018

Wystąpienie podczas spotkania z mieszkańcami Strzyżowa 

Dziękuję za ten baner: „Sto lat – dumni z niepodległości Polski”. Ogromnie się z tego cieszę i widzę, że są Państwo dumni. Chciałbym, żebyście nas wspierali w tym dziele budowania lepszej Polski - mówił Prezydent Andrzej Duda 
1 POPRZEDNIA 1234567  70
Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.