przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Sobota, 27 października 2018

Wystąpienie podczas uroczystości wręczenia Aktu Nadania Obywatelstwa RP 

W tym roku skończył Pan 90 lat. Można powiedzieć, że tym dzisiejszym symbolicznym gestem ta tułaczka wojenna dla Pana się kończy. Ogromnie się z tego cieszę - zwrócił się Prezydent do otrzymującego dokument kombaranta Franciszka Jakowczyka. 
Piątek, 26 października 2018

Wystąpienie Prezydenta podczas uroczystości wręczenia odznaczeń z okazji stulecia piłki ręcznej w Polsce 

Dziękuję za dotychczasową działalność dla Polski, polskiego sportu, piłki ręcznej i proszę o jeszcze. To wspaniała działalność i ogromnie się cieszę, że właśnie w tym szczególnym roku możemy obchodzić dzisiaj Państwa święto - mówił Andrzej Duda. 
Czwartek, 25 października 2018

Wystąpienie Prezydenta na posiedzeniu XXIX Sesji Krajowego Zjazdu Delegatów NSZZ „Solidarność” 

Chciałbym, żebyśmy zawsze byli razem ‒ czyli właśnie zawsze byli solidarnością, wspólnotą, starali się nawzajem rozumieć i szukać rozwiązania ‒ mówił Prezydent do uczestników posiedzenia zjazdu NSZZ „Solidarność” w Częstochowie. 
Czwartek, 25 października 2018

Wystąpienie Prezydenta z okazji 100. rocznicy ustanowienia Sztabu Generalnego WP 

Dokładnie 100 lat temu, 25 października 1918 roku, „Rozporządzeniem Rady Regencyjnej Królestwa Polskiego” został powołany Sztab Generalny Wojska Polskiego, na którego czele stanął generał Tadeusz Jordan-Rozwadowski. 
Wtorek, 23 października 2018

„W tych dniach polskie serca biją żywiej na myśl o zbliżającym się 11 listopada” 

W imieniu własnym oraz moich rodaków wyrażam satysfakcję, że tę ważną dla nas rocznicę – stulecia odrodzenia niepodległego państwa polskiego – będą świętować z nami także nasi niemieccy sąsiedzi, nasi niemieccy przyjaciele – podkreślił Prezydent RP. 
Wtorek, 23 października 2018

„Bardzo się cieszę, że pogłębia się współpraca między naszymi krajami” 

Dziękuję, Panie Prezydencie, że w kontekście przyjaźni polsko-niemieckiej to stulecie możemy także tutaj, w Berlinie, pięknie obchodzić – mówił Prezydent Andrzej Duda podczas wspólnej konferencji z Prezydentem Niemiec Frankiem-Walterem Steinmeierem. 
Wtorek, 23 października 2018

Wystąpienie Prezydenta podczas XIX Forum Polsko-Niemieckiego „Europa 1918-2018: historia z przeszłością” 

Myślę, że gdyby wszyscy w Europie mieli pełną świadomość meandrów historii Polski, Polaków na przestrzeni ostatnich ponad dwóch stuleci, to może w wielu przypadkach łatwiej byłoby zrozumieć coś, co może określę mianem polskiej wrażliwości - mówił. 
Poniedziałek, 22 października 2018

Wystąpienie Prezydenta podczas konferencji „Technologie przyszłości. Przemysł kosmiczny” 

„Cieszy mnie bardzo, że młodzi dzisiaj już na tym etapie – gdy tak naprawdę życie naukowe, zawodowe dopiero się dla nich zaczyna, są właściwie na starcie – wchodzą w projekty bardzo ambitne, już tworzą świetne, wspaniałe, oszałamiające rozwiązania” 
1 POPRZEDNIA 1234567  70
Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.