przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Czwartek, 5 lipca 2018

„Była królową królowej sportów” – Prezydent na ostatnim pożegnaniu śp. Ireny Szewińskiej 

- W stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości żegnamy sportowca stulecia - mówił Andrzej Duda w trakcie nabożeństwa żałobnego w Katedrze Polowej Wojska Polskiego. 
Wtorek, 3 lipca 2018

Wystąpienie Prezydenta na otwarciu Forum Regionów Trójmorza 

Spotykając się na Forum Regionów, otwieramy nowy rozdział Inicjatywy — inaugurujemy jej wymiar lokalny i transgraniczny. Jest to ważny krok w realizacji wspólnego planu dla Trójmorza - mówił Andrzej Duda podczas spotkania w Jasionce koło Rzeszowa. 
Poniedziałek, 2 lipca 2018

Wystąpienie Prezydenta na spotkaniu z Ambasadorami RP

Dziękuję za wytężoną pracę na rzecz międzynarodowych interesów naszego kraju. Zapewniam o swoim uznaniu dla podejmowanych inicjatyw, które przyczyniają się do wzmacniania naszej pozycji na świecie - podkreślił Andrzej Duda. 
Poniedziałek, 2 lipca 2018

Wystąpienie Prezydenta podczas uroczystości mianowania Szefa Sztabu Generalnego WP 

W perspektywie najbliższych miesięcy będzie wdrażany nowy system kierowania i dowodzenia polską armią – trzeba go tak wdrożyć, by również od strony organizacyjnej dowodzenie funkcjonowało sprawnie, aby nie doszło do żadnych zaburzeń - mówił Prezydent. 
Piątek, 29 czerwca 2018

Wystąpienie Prezydenta podczas Święta Służby Więziennej 

Służba Więzienna nie jest pełniona w świetle i blasku reflektorów. Często bywa także i niewdzięczna, bo to służba bardzo trudna, wymagająca specyficznych niezwykle wysokich kwalifikacji; i zawodowych, i etycznych, i moralnych - powiedział Andrzej Duda. 
Czwartek, 28 czerwca 2018

Wystąpienie Prezydenta RP w Bazie Wojskowej w Ādaži 

Batalionowe Grupy Bojowe w Estonii, na Łotwie, Litwie i w Polsce, a także dopasowana sojusznicza obecność w Rumunii jednoznacznie pokazują, że Sojusz wyciąga wnioski, jest przygotowany i staje do obrony - powiedział Prezydent Andrzej Duda. 
Czwartek, 28 czerwca 2018

Wystąpienie Prezydenta RP podczas spotkania z Polakami mieszkającymi na Łotwie 

To dla mnie zawsze niezwykła okoliczność spotkać się z moimi rodakami, którzy mieszkają poza granicami naszej ojczyzny – często ojczyzny swoich praprapradziadków. Tak jak jest tutaj, na Łotwie - mówił w czwartek w Dyneburgu Prezydent RP Andrzej Duda. 
Czwartek, 28 czerwca 2018

Wystąpienie Prezydenta przed pomnikiem upamiętniającym żołnierzy Wojska Polskiego poległych na Łotwie w latach 1919-1920

Ten pomnik, to miejsce ma w sobie kilka niezwykłych symboli i jest wielkim świadkiem historii. Oni tutaj polegli, walcząc za wolność naszą i Waszą – Wy uczciliście ich wtedy pięknym cmentarzem - powiedział Andrzej Duda. 
1 POPRZEDNIA 1234567  60
Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.