przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Niedziela, 21 października 2018

Wykład Prezydenta pt. „Wyzwania dla Polski w stulecie odzyskania niepodległości” 

Stulecie odzyskania niepodległości nie jest tylko czasem wspomnień i podsumowań. Skłania ono również do dalekosiężnego spojrzenia w przyszłość – mówił Prezydent Andrzej Duda na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. 
Czwartek, 18 października 2018

Wystąpienie Prezydenta RP na obchodach 34. rocznicy męczeńskiej śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki 

Zbliża się ten dzień: 11 listopada 2018 roku. Patrząc na nadchodzącą datę stulecia, patrzmy na Polskę przez pryzmat także tego, co ks. Jerzy mówił w swoich kazaniach skierowanych do wiernych – mówił we Włocławku Prezydent Andrzej Duda. 
Środa, 17 października 2018

Prezydent: Trzeba doceniać naszych żołnierzy, którzy poświęcają się dla kraju 

Nie może być tak, że żołnierze zarabiają mniej niż inne służby mundurowe w państwie – są obrońcami naszej ojczyzny – mówił Prezydenta podczas uroczystego podpisania nowelizacji ustawy o weteranach oraz rozporządzenia ws. podwyżek dla żołnierzy. 
Wtorek, 16 października 2018

Wystąpienie Prezydenta w Organizacji Narodów Zjednoczonych ds. Wyżywienia i Rolnictwa 

Zbliżamy się do konferencji COP24 w Katowicach. W związku z tym chciałbym pokreślić, że zawsze w centrum naszych rozważań powinniśmy stawiać ludzi - mówił Prezydent podczas sesji w Organizacji Narodów Zjednoczonych ds. Wyżywienia i Rolnictwa w Rzymie. 
Poniedziałek, 15 października 2018

Oświadczenie Prezydenta RP po audiencji u papieża Franciszka 

Ojciec Święty pytał o Polskę, prosił, by pozdrowić wszystkich moich rodaków – wszystkich Polaków – powiedział w poniedziałek Prezydent RP Andrzej Duda podczas spotkania z dziennikami w Watykanie. 
Piątek, 12 października 2018

Oświadczenie Prezydenta RP podsumowujące szczyt V4 na Słowacji 

Chcemy Unii Europejskiej solidarnej. Chcemy Unii Europejskiej, w której każdy kraj jest traktowany równo z innymi – mówił Prezydent Andrzej Duda na zakończenie dwudniowego spotkania przywódców państw Grupy Wyszehradzkiej. 
Wtorek, 9 października 2018

Wykład Prezydenta RP na Uniwersytecie w Zurychu [PL/ENG] 

- Brexit, kryzys finansowy strefy euro oraz kryzys migracyjny, że przytoczę tylko trzy najważniejsze wyzwania, postawiły pod znakiem zapytania dalszy kierunek integracji europejskiej i kosztowały nas utratę zaufania ludzi - mówił Prezydent RP. 
Wtorek, 9 października 2018

Wystąpienie Prezydenta podczas ceremonii upamiętniającej konsula Konstantego Rokickiego 

Na czarnym niebie wspomnień dramatycznych lat II wojny św. ‒ gdy niemieccy naziści dokonywali ludobójstwa na osobach narodowości żydowskiej ‒ człowiek, nad którego grobem stoimy, symbolizuje jaśniejszą gwiazdę wśród tej czerni rozpaczy - mówił Prezydent. 
1 POPRZEDNIA 1234567  70
Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.