przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Środa, 24 sierpnia 2016

Wystąpienie Prezydenta RP w Akademii Dyplomatycznej w Kijowie 

Nie ma i nigdy nie będzie naszego przyzwolenia dla polityki agresji, która niweczy zaufanie pomiędzy narodami, sprowadzając ich relacje do prostej różnicy potencjału sił - powiedział prezydent Andrzej Duda na dorocznej naradzie ambasadorów Ukrainy. 
Środa, 24 sierpnia 2016

Oświadczenie Prezydenta RP dla mediów po spotkaniu z Prezydentem Ukrainy

Bardzo serdecznie dziękuję w imieniu Rzeczypospolitej i w imieniu własnym za zaproszenie na te uroczystości. Dzisiejsze ważne uroczystości, symboliczne uroczystości, 25-lecia niepodległości Ukrainy i istnienia nowego państwa ukraińskiego. 
Wtorek, 23 sierpnia 2016

Wystąpienie Prezydenta RP na otwarciu Polsko-Kazachstańskiego Forum Gospodarczego

Dziś obecność Pana Prezydenta Nursułtana Nazarbajewa w Warszawie jest znakiem, w pewnym sensie nowego otwarcia po tamtym czasie w relacjach Polski i Kazachstanu – przede wszystkim, wierzymy w to głęboko z Panem Prezydentem – w tych relacjach gospodarczych 
Czwartek, 18 sierpnia 2016

Wystąpienie prezydenta podczas spotkania z mieszkańcami Gniezna

Wierzę w to, że Państwo będziecie odczuwali tę dobrą zmianę. (...) Mam nadzieje, że to co robimy w Polsce to ukierunkowanie działalności politycznej rzeczywiście na potrzeby obywateli przyniesie dobre rezultaty, także dla Gniezna - mówił Andrzej Duda. 
Poniedziałek, 15 sierpnia 2016

Wystąpienie z okazji Święta WP 

Dzisiejsze święto, a w szczególności ta defilada, której tradycję przywrócił prezydent Lech Kaczyński, służy nie tylko pokazaniu jak wygląda dziś nasz potencjał militarny, ale przede wszystkim budowaniu wspólnoty pomiędzy żołnierzami służącymi Polsce. 
Poniedziałek, 15 sierpnia 2016

Wystąpienie podczas wręczenia nominacji generalskich

Proszę, żebyście mądrze kierowali żołnierzami, proszę, żebyście pamiętali o nich zawsze, w każdym momencie, bo to także jest niezwykła odpowiedzialność za ludzkie życie. 
Poniedziałek, 15 sierpnia 2016

Wystąpienie podczas odsłonięcia tablicy upamiętniającej Żołnierzy Wyklętych

Spełniamy obowiązek, dzięki któremu Polska w dużym stopniu wobec swoich żołnierzy odzyskuje honor - mówił prezydent Andrzej Duda przed Grobem Nieznanego Żołnierza, na filarze którego w poniedziałek odsłonił tablicę upamiętniającą "Żołnierzy Wyklętych". 
Poniedziałek, 1 sierpnia 2016

"Warszawiacy nie mają żalu do powstańców"

- Warszawiacy nie mają żalu do swoich powstańców; wiedzą, że chcieli oni pięknej, wolnej Polski - powiedział prezydent Andrzej Duda podczas uroczystości przy pomniku "Polegli-Niepokonani" na Cmentarzu Powstańców Warszawy. 
1 POPRZEDNIA 45464748495051  56
Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.