przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Poniedziałek, 8 października 2018

Wystąpienie w Genewie podczas koncertu z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę 

- Faktem jest, że po trzech nieudanych powstaniach niewielu wierzyło w to, że można odzyskać państwowość, wyzwolić się spod przemożnej władzy zaborców: Prus, Austrii i Rosji. Ale niezłomni ludzie, patriotycznie wychowani, w to wierzyli - mówił Prezydent. 
Niedziela, 7 października 2018

Wystąpienie Prezydenta RP na Gali Niepodległości w Lublinie 

Bardzo dziękuję za to, że mogę być tu dzisiaj z Państwem i właśnie w Lublinie – na miesiąc przed setną rocznicą powstania rządu 7 listopada 1918 roku – świętować z Państwem przy wspaniałych utworach i wspaniałej aranżacji – mówił Prezydent Andrzej Duda. 
Czwartek, 4 października 2018

„Próbowano zabić pamięć o nich po to, by Polska nigdy nie była Polską” 

Wrócili z doliny nicości, w której próbowano ich na zawsze umieścić, w dołach bezimiennych, gdzieś pod chodnikami. Próbowano zabić pamięć o nich po to, by Polska nigdy nie była Polską w tym najlepszym dla nas tego słowa znaczeniu - mówił Prezydent. 
Czwartek, 4 października 2018

Wystąpienie Prezydenta RP w Oświęcimiu 

Dziękuję Wam za to, że dziś cały czas także budujecie swoje miasto – to niezwykle ważne. Dlatego właśnie jestem dzisiaj z Wami tu – w Oświęcimiu mieście, a nie w muzeum – mówił Andrzej Duda podczas spotkania z mieszkańcami Oświęcimia. 
Środa, 3 października 2018

Wystąpienie Prezydenta podczas uroczystego podpisania noweli ustawy o najniższym wynagrodzeniu w ochronie zdrowia 

Cieszę się, że Państwo jesteście, bo wierzę w to, że ten dzisiejszy akt w postaci złożenia podpisu, a więc de facto końcowy etap procesu legislacyjnego ma znaczenie historyczne o tyle, że wprowadza niezwykle istotną zmianę systemową - mówił Prezydent. 
Wtorek, 2 października 2018

Wystąpienie Prezydenta RP na spotkaniu z Mistrzami Świata w siatkówce 

Polska reprezentacja udowodniła, że – mimo iż zmieniają się zawodnicy; bo zmieniają się pokolenia, przychodzą młodsi – Polska cały czas jest mocna; polska siatkówka to top of the top w znaczeniu europejskim i światowym - podkreślał Prezydent. 
Wtorek, 2 października 2018

„Kładziemy jeden z ostatnich kamieni na fundamencie prawdziwie wolnej Polski” 

- Dzięki temu, że możemy odprowadzić adm. Unruga w ostatnią drogę, kładziemy jeden z ostatnich kamieni na fundamencie prawdziwie wolnej Polski, na którym będzie można dalej budować jej wielki gmach - mówił Prezydent. 
Piątek, 28 września 2018

Wystąpienie podczas otwarcia ekspozycji zapowiadającej Polską Wystawę Gospodarczą 

– Chciałbym, aby ta wystawa była natchnieniem na przyszłość – mówił Prezydent Andrzej Duda podczas uroczystego otwarcia ekspozycji, zapowiadającej Polską Wystawę Gospodarczą. 
1 POPRZEDNIA 2345678  70
Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.