przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Środa, 13 grudnia 2017

Wypowiedź Prezydenta RP dla mediów po spotkaniu z Prezydentem Ukrainy w Charkowie

Zwróciłem się dzisiaj do Pana Prezydenta z bardzo jasno sformułowanym apelem: abyśmy mogli przełamać impas, który pojawił się w relacjach polsko-ukraińskich, musi być przywrócona zgoda na badania, na ekshumacje - podkreślił Prezydent Andrzej Duda. 
Poniedziałek, 11 grudnia 2017

Wystąpienie Prezydenta RP w publicznym posiedzeniu Zgromadzenia Ogólnego Sędziów TK

Cieszę się, że obecnie sytuacja wraca do normy, cieszę się, że Trybunał wrócił do normalnej pracy. I chciałem bardzo serdecznie podziękować za ten powrót do normalności - mówił Prezydent Andrzej Duda. 
Poniedziałek, 11 grudnia 2017

Wystąpienie Prezydenta RP podczas uroczystości powołania Rady Ministrów

"Nowy Prezes Rady Ministrów, podjął decyzję, że chce pracować z dotychczasową Radą Ministrów, zanim zdecyduje dokonać w niej jakichkolwiek zmian. Jako Prezydent RP, a zarazem człowiek z tego samego obozu politycznego, bardzo szanuj tę decyzję". 
Poniedziałek, 11 grudnia 2017

Wystąpienie Prezydenta RP inaugurujące konferencję „Wspólnie o Konstytucji, wspólnie o ustroju państwa"

Dla mnie najważniejsze jest dzisiaj pojęcie dobra wspólnego. Pojęcie i spojrzenie na polską Konstytucję i polskie kwestie ustrojowe poprzez pryzmat dobra wspólnego - podkreślał Prezydent Andrzej Duda. 
Sobota, 9 grudnia 2017

Wystąpienie Prezydenta RP podczas obchodów Stulecia Odzyskania Niepodległości w Stróży

Dziękuję Wam, że jesteście i że możemy dzisiaj razem zainaugurować program Akademii Niepodległości. Program, który w całej Polsce będzie poszukiwaniem przez młodzież śladów historii, tego stulecia odzyskania niepodległości – mówił Prezydent Andrzej Duda. 
Piątek, 8 grudnia 2017

Wystąpienie Prezydenta RP podczas desygnowania Mateusza Morawieckiego na urząd premiera

Jestem w każdym momencie otwarty na współpracę - zapewniał Prezydent Andrzej Duda podczas przyjęcia dymisji Rady Ministrów i desygnowania Mateusza Morawieckiego na Prezesa Rady Ministrów. 
Wtorek, 5 grudnia 2017

Orędzie Prezydenta RP przed Zgromadzeniem Narodowym 

Stulecie niepodległości to być może najlepsza w ostatnich latach szansa na odbudowanie poczucia wspólnoty narodowej. Bez tej świadomości nie zdołamy zbudować nowoczesnego, sprawiedliwego, rzeczywiście silnego państwa - mówił Prezydent Andrzej Duda. 
Czwartek, 30 listopada 2017

"Nie zgodzę się na powrót do rozwiązań, które zakwestionowałem w lipcu"

- Nie zgodzę się na powrót do rozwiązań ws. KRS i SN, które zakwestionowałem w lipcu; jeżeli granice zostaną przekroczone, to niestety jako prezydent nie będę mógł się na to zgodzić - powiedział Prezydent, komentując trwające w Parlamencie prace. 
1 POPRZEDNIA 2345678  46
Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.