przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Wtorek, 21 sierpnia 2018

Wystąpienie Prezydenta RP na otwarciu Forum Energetycznego w Sydney [PL/ENG]

Polski sektor energetyczny wchodzi teraz w jeden z najbardziej intensywnych okresów przemian w całej naszej historii - mówił Prezydent Andrzej Duda we wtorek rano w Sydney. 
Poniedziałek, 20 sierpnia 2018

Wystąpienie Prezydenta RP podczas spotkania z Polonią w Sydney

Dzisiaj w Australii, jak się szacuje, mieszka Państwa około 180 tysięcy. To, można powiedzieć, ogromna społeczność polska. Tak jak powiedziałem do państwa odznaczonych – tak daleko, a jednocześnie tak blisko - mówił Andrzej Duda na spotkaniu z Polonią. 
Niedziela, 19 sierpnia 2018

Prezydent: Dziękuję, że Polska i polskość są tutaj cały czas obecne

Dziękuję wszystkim organizatorom życia polskiego i polonijnego tutaj, w Australii, za to, że państwo tworzycie organizacje i dzięki temu Polska i polskość są tutaj cały czas obecne - mówił Prezydent podczas spotkania z Polonią w Melbourne. 
Niedziela, 19 sierpnia 2018

Wystąpienie Prezydenta w Mauzoleum Pamięci w Melbourne 

Chylę dzisiaj czoła przed tymi wszystkimi towarzyszami broni, którzy w tamtej bitwie polegli, chylę czoła przed wszystkimi, australijskim i polskimi, bohaterami, obrońcami Tobruku - mówił Prezydent Andrzej Duda w Mauzoleum Pamięci w Melbourne. 
Sobota, 18 sierpnia 2018

Prezydent: Dziękuję, że wystawiacie Polsce tak doskonałą opinię 

- Moim wielkim marzeniem było w roku stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości spotkać się z moimi rodakami tam, gdzie są ich większe skupiska, we wszystkich zakątkach świata - mówił Prezydent w Government House pierwszego dnia wizyty w Australii. 
Czwartek, 16 sierpnia 2018

Oświadczenie Prezydenta ws. nowelizacji Kodeksu wyborczego

- Nie mam nic przeciwko pracom nad ordynacją wyborczą do PE w Sejmie, ponieważ uważam, że są potrzebne zmiany, które trochę ją uproszczą. Ale nie takie, które zaburzą zasady demokratyczne funkcjonujące do tej pory w naszym kraju - mówił Prezydent. 
Czwartek, 16 sierpnia 2018

Wystąpienie Prezydenta RP podczas spotkania z medalistami 24. Mistrzostw Europy w Lekkoatletyce Berlin 2018

Polska po raz kolejny zapisuje się w annałach światowego sportu złotymi zgłoskami – i to jest wielka Państwa zasługa. Ogromnie za to dziękuję - powiedział Prezydent Andrzej Duda podczas spotkania ze sportowcami w Pałacu Prezydenckim. 
Środa, 15 sierpnia 2018

„Jesteśmy z Was ‒ naszych obrońców, naszych żołnierzy ‒ niesłychanie dumni” 

Dziękujemy, że dzielnie stajecie w potrzebie, także w obronie innych, za wolność Waszą – wtedy, gdy nasza jest bezpieczna. Dziękujemy Wam za to z całego serca - powiedział Prezydent RP Andrzej Duda podczas Wielkiej Defilady Niepodległości. 
1 POPRZEDNIA 45678910  67
Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.