przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Wtorek, 23 lutego 2016

Prezydent: Chciałbym, aby polska historia była znana i dostępna   <iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/vMx5BpiFOek" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Prezydent Andrzej Duda w wywiadzie dla portalu „Wirtualna Polska” na żywo prosto z Pałacu Prezydenckiego pytany był m.in. o dokumenty z szafy Kiszczaka dotyczące Lecha Wałęsy, o 100 dni rządu, a także o niezależność prezydenta oraz sprawę TK. 
Piątek, 19 lutego 2016

„Czekam na opinię KNF i jestem otwarty na rozmowę z ministrem finansów”

Jako kompromisową, wyważoną i rozsądną określił prezydent w rozmowie z Agencją Reutera propozycję ustawy o sposobach przywrócenia równości stron niektórych umów kredytu i pożyczki, przedstawioną przez Kancelarię Prezydenta RP. 
Poniedziałek, 15 lutego 2016

"Musimy wykazać się konsekwencją i dbać o interesy Polaków"

Widzę przede wszystkim próbę zablokowania dobrych zmian w Polsce przez część dużego biznesu. Jestem przekonany, że będziemy mieli w przyszłości do czynienia jeszcze z wieloma działaniami, które uderzą w Polskę - mówi prezydent w wywiadzie dla "Wprost". 
Wtorek, 2 lutego 2016

"Ostateczne porozumienie UE z Londynem dopiero będzie negocjowane"   <iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/LrhCTtOLJPg?rel=0" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Porozumienie między Unią Europejską a Londynem dopiero będzie negocjowane; obecna propozycja ma charakter wstępny - powiedział we wtorek prezydent Andrzej Duda w programie "Minęła dwudziesta" w TVP Info. 
Wtorek, 2 lutego 2016

"Zaprzysiężenie trzech kolejnych sędziów byłoby łamaniem konstytucji"

Konstytucja mówi jasno, że sędziów w Trybunale Konstytucyjnym jest 15; zaprzysiężenie jeszcze trzech to złamanie konstytucji - powiedział we wtorek prezydent Andrzej Duda. Jak dodał, obecnie "w tej sprawie wszystko w zasadzie" zależy od parlamentu. 
Wtorek, 2 lutego 2016

Prezydent: „Rodzina 500 plus” to pierwsze prawdziwe wyciągnięcie ręki do Polaków   <iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/uR3RTsHNnp0?rel=0" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Cieszę się, że program jest tak szybko realizowany, bo to ważne i oczekiwane przez wyborców - powiedział we wtorek prezydent Andrzej Duda w programie „Minęła dwudziesta” w TVP Info. 
Poniedziałek, 25 stycznia 2016

Prezydent: Plan dobrej zmiany jest wykonywany

Ja swoje projekty: o obniżeniu wieku emerytalnego, o kwocie wolnej od podatku wniosłem. I będę przedstawiał kolejne - mówi prezydent Andrzej Duda w wywiadzie dla tygodnika „wSieci”. 
Poniedziałek, 18 stycznia 2016

Prezydent w "FT": Polska jest nadal proeuropejska   <iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/W-vI3uWJ_Gs" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Jesteśmy i pozostaniemy proeuropejscy. Polska pragnie utrzymywać przyjazne i owocne stosunki z wszystkimi naszymi partnerami w Europie - zapewnia prezydent Andrzej Duda w "Financial Times". 
1 POPRZEDNIA 14151617181920  22
Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.