przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Czwartek, 6 lipca 2017

Prezydent: Wizyta Donalda Trumpa wzmacnia pozycję Polski

Wizyta prezydenta USA Donalda Trumpa pokazuje, że jesteśmy liczącym się krajem - powiedział prezydent Andrzej Duda w rozmowie z radiową Jedynką. Dodał, że chciałby stałej obecności armii USA w Polsce. 
Środa, 5 lipca 2017

"Dla naszego kraju wizyta prezydenta Trumpa jest naprawdę niezwykle ważna" PL/ENG

Nie można wykluczyć, że wizyta prezydenta USA będzie miała historyczny charakter - powiedział w wywiadzie dla PAP prezydent Andrzej Duda. Z prezydentem Trumpem, jak zapowiada, będzie rozmawiał o konkretnych kwestiach. 
Poniedziałek, 3 lipca 2017

Wywiad prezydenta dla tygodnika "Do Rzeczy"

"Chcę zrobić dobry biznes dla Polski. Amerykanie będą mieli poczucie, że zrobili interes, ale będzie to zarazem bardzo dobry interes dla Polski" - mówi prezydent Andrzej Duda pytany o wizytę prezydenta USA Donalda Trumpa w Polsce. 
Środa, 28 czerwca 2017

Prezydent: Państwo jest dla obywateli

Państwo jest dla obywateli, a nie obywatele dla państwa. Konstytucja, która dziś obowiązuje, pochodzi z innej epoki, nie przystaje do realiów nowoczesnego, demokratycznego państwa - uważa prezydent Andrzej Duda. Wywiad z prezydentem w "Gazecie Polskiej". 
Niedziela, 18 czerwca 2017

Andrzej Duda: Polski rząd nie jest formacją, z której UE oraz liberalno-lewicowe partie w Europie są zadowoleni

– Zarówno PiS, jak i ja, głosimy jasne poglądy prawicowe. Wracamy do wartości chrześcijańskich, na których wyrósł cały Stary Kontynent i chcemy do nich wracać, a nie się ich wyrzekać – mówił prezydent Andrzej Duda na antenie Telewizji Republika. 
Poniedziałek, 12 czerwca 2017

Prezydent: Będą dwa referenda

Chcę, żeby przy wyborach parlamentarnych w 2019 roku Polacy odpowiedzieli na pytanie, czy zgadzają się na taką przymusową relokację, czy nie - mówi prezydent Andrzej Duda w wywiadzie dla "Super Expressu". 
Środa, 24 maja 2017

Prezydent dla PAP: Potrzebna reforma wymiaru sprawiedliwości i zmiany w konstytucji

O potrzebie reformy wymiaru sprawiedliwości i możliwości zmian w konstytucji mówi w wywiadzie dla PAP Prezydent RP. 24 maja mijają dwa lata od zwycięskiej dla Andrzeja Dudy drugiej tury wyborów. 
Poniedziałek, 15 maja 2017

Prezydent dla "wSieci": Polska się zmieniła, czas na zmianę konstytucji

Wkrótce powołam pełnomocnika do spraw związanych z referendum. Głosowanie, rozpisane przeze mnie za zgodą Senatu, mogłoby odbyć się 11 listopada 2018 roku albo w tych okolicach - zapowiada prezydent Andrzej Duda w wywiadzie dla tygodnika "w Sieci". 
1 POPRZEDNIA 2345678  18
Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.