przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Środa, 24 maja 2017

Prezydent dla PAP: Potrzebna reforma wymiaru sprawiedliwości i zmiany w konstytucji

O potrzebie reformy wymiaru sprawiedliwości i możliwości zmian w konstytucji mówi w wywiadzie dla PAP Prezydent RP. 24 maja mijają dwa lata od zwycięskiej dla Andrzeja Dudy drugiej tury wyborów. 
Poniedziałek, 15 maja 2017

Prezydent dla "wSieci": Polska się zmieniła, czas na zmianę konstytucji

Wkrótce powołam pełnomocnika do spraw związanych z referendum. Głosowanie, rozpisane przeze mnie za zgodą Senatu, mogłoby odbyć się 11 listopada 2018 roku albo w tych okolicach - zapowiada prezydent Andrzej Duda w wywiadzie dla tygodnika "w Sieci". 
Piątek, 5 maja 2017

Prezydent w RDC: Polska zasługuje dziś na nową konstytucję

- Wybór prezydenta dokonywany przez społeczeństwo daje bardzo silną legitymację; powinny iść za nią też silne uprawnienia. A jeżeli będzie wybierany przez parlament, to oczywiście może mieć te uprawnienia mniejsze - mówił prezydent w Radiu dla Ciebie. 
Środa, 3 maja 2017

Prezydent w programie „Gość Wiadomości” w TVP 

Konstytucja jest dla obywateli. I to właśnie oni powinni zdecydować, jakiej konstytucji chcą, w jakim kierunku powinny iść rozwiązania, jaka powinna być relacja pomiędzy władzami - powiedział prezydent Andrzej Duda. 
Niedziela, 30 kwietnia 2017

Wywiad Prezydenta RP dla TVP Historia 

- Białych plam w polskiej historii, zwłaszcza w okresie komunistycznym, było bardzo dużo i bardzo dużo było kłamstwa historycznego. Dzisiaj trwa ciężka praca nad tym, w jaki sposób to kłamstwo historyczne wymazać – powiedział prezydent Andrzej Duda. 
Piątek, 28 kwietnia 2017

Prezydent: widzę Polskę, jako państwo bezpieczne i budzące szacunek

Widzę Polskę, jako państwo sprawnie zorganizowane i bezpieczne, budzące szacunek, a zarazem będące pożądanym partnerem gospodarczym w wymiarze ponadregionalnym, a może ponadeuropejskim - powiedział prezydent Andrzej Duda. 
Piątek, 21 kwietnia 2017

Wywiad Prezydenta RP dla Radia Kraków 

Chcemy budować potencjał Polski w przestrzeni międzynarodowej. Pomagać w budowie potencjału polskich przedsiębiorców, także poza granicami kraju. No i chcemy, żeby poziom życia w Polsce się podnosił - mówił prezydent w wywiadzie dla Radia Kraków. 
Czwartek, 30 marca 2017

Prezydent RP Andrzej Duda dla Radia Kielce

Nie mam obaw, że Polska stanie się „podmiotem B” w Europie – powiedział Andrzej Duda, odnosząc się do idei Europy dwóch prędkości. Jego zdaniem Polska należy do "największych europejskich krajów jeśli chodzi o możliwości gospodarcze" 
1 POPRZEDNIA 45678910  19
Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.