przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Czwartek, 7 lutego 2013

Odznaczenia za zasługi dla rozwoju sportu osób niepełnosprawnych

Spotkanie Pary Prezydenckiej z rodziną paraolimpijczyków. Wręczenie odznaczeń państwowych.

Spotkanie Pary Prezydenckiej z rodziną paraolimpijczyków. Wręczenie odznaczeń państwowych.

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski podczas czwartkowego spotkania Pary Prezydenckiej z rodziną paraolimpijczyków  wręczył ordery i odznaczenia państwowe osobom zasłużonym dla rozwoju i upowszechniania sportu osób niepełnosprawnych.   Zobacz także: Podziękowania dla paraolimpijczyków

 

Odznaczeni zostali:


za wybitne zasługi w pracy zawodowej i działalności społecznej na rzecz osób niewidomych, za zasługi dla rozwoju i upowszechniania sportu osób niepełnosprawnych

 

KRZYŻEM KOMANDORSKIM ORDERU ODRODZENIA POLSKI
 

Tadeusz MILEWSKI

 

KRZYŻEM KAWALERSKIM ORDERU ODRODZENIA POLSKI
 

Piotr ŁOŻYŃSKI
Stanisław PIASEK

 

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI pośmiertnie: Adam BORCZUCH

odznaczenie odebrał syn Arkadiusz BORCZUCH

 

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI


Jacek CIOCHOŃ

 

za wybitne osiągnięcia sportowe, za promowanie Polski na arenie międzynarodowej

 

KRZYŻEM OFICERSKIM ORDERU ODRODZENIA POLSKI
 

Marta MAKOWSKA
Joanna MENDAK
Dariusz PENDER
 

KRZYŻEM KAWALERSKIM ORDERU ODRODZENIA POLSKI
 

Tomasz BLATKIEWICZ
Alicja FIODOROW
Piotr GRUDZIEŃ
Tomasz RĘBISZ
Rafał WILK
Paulina WOŹNIAK

 

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI
 

Ewa DURSKA
Artur KORC
Krzysztof KOSIKOWSKI
Karolina KUCHARCZYK
Maciej LEPIATO
Mateusz MICHALSKI
Barbara NIEWIEDZIAŁ
Katarzyna PIEKART
Grzegorz PLUTA

 

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

 

Oliwia JABŁOŃSKA
Karol KOZUŃ
Arleta MELOCH
Daniel PEK
Janusz ROKICKI
Mariusz SOBCZAK

 

BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI

 

Alicja EIGNER
Rafał KORC
Milena OLSZEWSKA
Karolina PĘK

 

za wybitne osiągnięcia w pracy szkoleniowej i trenerskiej, za zasługi dla rozwoju i upowszechniania sportu osób niepełnosprawnych

 

KRZYŻEM OFICERSKIM ORDERU ODRODZENIA POLSKI


Adam KACZOR
Wojciech KIKOWSKI

Waldemar MADEJ
Tadeusz NOWICKI

 

KRZYŻEM KAWALERSKIM ORDERU ODRODZENIA POLSKI

 

Edward DEC
Marek GNIEWKOWSKI
Mirosław JUREK
Zbigniew LEWKOWICZ
Elżbieta MADEJSKA
Grzegorz MUSZTAFAGA
Winicjusz NOWOSIELSKI
Aleksander POPŁAWSKI
Jacek SZCZYGIEŁ

 

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

 

Tomasz BARTOSIK
Bogusław JUSIAK
Waldemar NOWOTNY
Longin WRÓBEL

 

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI


Radosław ŻABSKI

 

BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI
 

Maciej BIENIASZ-KRZYWIEC
Jacek LACHOR
Leszek ZBLEWSKI
 

za zasługi dla ochrony zdrowia, za działalność na rzecz rozwoju sportu osób niepełnosprawnych

 

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI
 

Wojciech GAWROŃSKI
Jacek MALESZA

 

za zasługi w działalności artystycznej i charytatywnej na rzecz promowania sportu osób niepełnosprawnych

 

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

 

Monika KUSZYŃSKA
 

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.