przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Piątek, 23 października 2009

Odznaczenia za zasługi dla Rzeczypospolitej

wręczenie odznaczeń przez ministra dudę w belwederz   |  

Dziś w Belwederze Podsekretarz Stanu Andrzej Duda wręczył, w imieniu Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego, ordery i odznaczenia żołnierzom i kombatantom zasłużonym w walce o niepodległość Rzeczypospolitej, osobom zasłużonym w ratowaniu życia Żydom, działaczom opozycji demokratycznej oraz osobom zasłużonym w służbie państwu i społeczeństwu.

 

Odznaczeni zostali:

 

za bohaterską postawę i niezwykłą odwagę wykazaną w ratowaniu życia Żydom podczas II Wojny Światowej, za wybitne zasługi w obronie godności człowieczeństwa i praw ludzkich


KRZYŻEM KOMANDORSKIM ORDERU ODRODZENIA POLSKI

 

1. Pani Helena BĄKAŁA
2. Pani Zofia CELIŃSKA
3. Pani Halina KOCZOROWSKA*
4. Pani Krystyna WIŚNIEWSKA

 

za wybitne zasługi dla niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej, za działalność
na rzecz przemian demokratycznych, za osiągnięcia w podejmowanej z pożytkiem dla kraju pracy zawodowej i działalności społecznej

 

KRZYŻEM KOMANDORSKIM ORDERU ODRODZENIA POLSKI

 

5. Pan Maciej BEDNARKIEWICZ
6. Pan Czesław JAWORSKI
7. Pan Krzysztof KRÓL
8. Pani Elżbieta SZANDOROWSKA


POŚMIERTNIE
9. Kazimierz SZPĄDROWSKI

 

KRZYŻEM OFICERSKIM ORDERU ODRODZENIA POLSKI

 

10. Pani Urszula CIECHOMSKA
11. Pan Zbigniew CZERNICKI
12. Pan Zbigniew DROBOT
13. Ksiądz Paweł FLASZCZYŃSKI
14. Pan Cezary KAŹMIERCZAK
15. Pani Stefania ŁOBASZEWSKA
16. Pan Zdzisław PRZEŹDZIECKI
17. Pan Kazimierz RUSSEL
18. Pan Dariusz WÓJCIK
19. Pan Konrad ZBROŻEK


POŚMIERTNIE

20. Wincenty BOCHEŃSKI
21. Feliks KILIŚ
22. Roman ZIMAND
23. Adam MAJEWSKI


KRZYŻEM KAWALERSKIM ORDERU ODRODZENIA POLSKI


24. Pan Jerzy DZIEMBA
25. Pan Maciej GAWLIKOWSKI
26. Pan Zenon KLUCZYŃSKI
27. Pan Edmund KONARZEWSKI
28. Pan Jerzy KOZERA
29. Pan Janusz KUKLIŃSKI
30. Pan Marek KULERSKI
31. Pan Zygmunt ŁUCZYŃSKI
32. Pan Czesław MACUTKIEWICZ
33. Pan Przemysław MAKSYMIUK
34. Pan Jan RUSAK
35. Pani Ludwika WÓJTOWICZ
36. Pan Mirosław ZABŁOCKI


POŚMIERTNIE


37. Piotr OLKO
38. Baltazar ŚWIĘSZKOWSKI

 

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI


39. Pan Antoni BARAŃSKI
40. Pan Bogusław BERTEL
41. Pan Tadeusz BURGER*
42. Pani Danuta GROMCZYŃSKA
43. Pani Danuta KACZOREK
44. Pan Adam KRAWCZYK*
45. Pani Elżbieta MADEJSKA
46. Pan Stanisław NODZAK
47. Pan Aleksander PIERZCHANOWSKI
48. Pan Józef PRZYBYŁA
49. Pan Łucjan SOKOŁOWSKI
50. Pan Marek STROK
51. Pan Paweł ŚWIERCZYŃSKI
52. Pan Paweł TOMASIK

 

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI


53. Pan Józef KURKIEWICZ
54. Pani Barbara SIKORA

 

* Odbiorą w późniejszym terminie

 

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.