przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Piątek, 19 marca 2010

Ordery i odznaczenia dla działaczy NZS

Odznaczenia w Belwederze
Szef Kancelarii Prezydenta RP Władysław Stasiak

W piątek przed południem w Belwederze szef prezydenckiej Kancelarii Władysław Stasiak wręczył Złote Krzyże Zasługi zasłużonym działaczom Niezależnego Zrzeszenia Studentów. Podczas drugiej części uroczystości, która miała miejsce w Pałacu Prezydenckim, prezydent Lech Kaczyński wręczył Ordery Odrodzenia Polski.

 

Odznaczeni zostali za wybitne zasługi w działalności na rzecz przemian demokratycznych w Polsce, za osiągnięcia w podejmowanej z pożytkiem dla kraju pracy zawodowej i społecznej:

  • KRZYŻEM KOMANDORSKIM ORDERU ODRODZENIA POLSKI

Pan Andrzej BIELEŃ
Pan Marek BIK
Pan Mariusz KAMIŃSKI
Pan Mirosław SOBOLEWSKI
Pan Wiesław SUCHOGÓRSKI

  • KRZYŻEM OFICERSKIM ORDERU ODRODZENIA POLSKI

Pan Andrzej BEREDA
Pan Eryk CHOJNACKI
Pan Piotr CIOMPA
Pan Eugeniusz DEDESZKO-WIERCIŃSKI
Pan Jacek DZUDZEWICZ
Pani Barbara FABIAŃSKA
Pan Adam JAWOR
Pan Cezary KARWOWSKI
Pan Edward KĘDZIORSKI
Pan Roman KOWALCZYK
Pan Krzysztof LACHOWSKI
Pan Waldemar MAJ
Pan Wojciech NACHIŁO
Pan Sławomir ONYSZKO
Pan Robert PASTRYK
Pan Dariusz PIEKŁO
Pan Paweł PORUCZNIK
Pan Andrzej RADKE
Pan Sławomir ŚMIELIŃSKI
Pan Jacek TORBICZ *
Pan Wojciech WALCZAK
Pan Dariusz WARPAS
Pan Andrzej WIATROWSKI
Pan Marek ŻELAZNY

pośmiertnie
Tomasz GADUŁA-ZAWRATYŃSKI
Krzysztof KORNAŚ

  • KRZYŻEM KAWALERSKIM ORDERU ODRODZENIA POLSKI

Pan Mirosław ADAMOWICZ
Pan Andrzej ANUSZ
Pan Robert BITNER *
Pan Robert CHMIELARCZYK
Pan Sławomir CZYŻ
Pan Marek DMITRIEW
Pan Włodzimierz DOBROWOLSKI
Pan Dariusz DREWNICZ
Pan Konrad FALĘCKI
Pani Anita GARGAS-WOJCIECHOWSKA
Pan Eugeniusz GATNAR *
Pan Paweł GAYCZAK
Pan Marek GESSEL
Pan Andrzej GORGOL
Pan Tomasz GÓRSKI
Pan Krzysztof GRZYWACZEWSKI
Pan Piotr HERTIG
Pan Adam HOHENDORFF
Pan Igor JANKE
Pan Dariusz JĘDRASZAK
Pan Mirosław KACZMARCZYK *
Pan Robert KAZUBOWSKI
Pan Jerzy KOROLEWICZ *
Pan Wiesław KOSACKI *
Pan Marek KOWALCZYK *
Pan Krzysztof LAGA
Pani Małgorzata LENCZEWSKA
Pan Jan LINDNER
Pan Paweł LISICKI
Pan Marian MAJCHER
Pan Mirosław MARKIEWICZ
Pan Marek MATEJCZUK
Pan Przemysław MIŚKIEWICZ
Pan Jacek MOTYLEWSKI
Pan Ryszard NACHIŁO
Pan Robert NAKLICKI
Pan Piotr OLEKSIAK
Pan Ireneusz PIESZYŃSKI
Pan Ryszard PIKIEWICZ
Pan Radzimir PRUS III GROBELSKI
Pan Witold PRZYTOCKI
Pan Mieczysław PYZIO
Pan Jan ROJEK
Pan Maciej ROMANIUK
Pan Mariusz SIEMBIGA
Pan Piotr SKWIECIŃSKI
Pan Janusz SMACZNY
Pan Andrzej SOSNOWSKI
Pan Jan SZCZERBA *
Pan Radosław ŚWITKIEWICZ
Pan Jacek TALCZEWSKI
Pan Dariusz WALUSIAK
Pan Rudolf WASILEWSKI
Pan Ryszard WINNICKI
Pan Maciej WOJCIECHOWSKI
Pan Marcin ZDORT

pośmiertnie
Robert BODNAR *
Piotr CZERWIEC
Tadeusz MARANDA
Andrzej MARTULA
Lech SADOWSKI

  • ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

Pan Mirosław AUGUSTYN
Pan Józef BELA
Pani Danuta BOLIKOWSKA
Pani Marzena BUKSIŃSKA
Pan Krzysztof BUKSIŃSKI
Pan Szymon BYCZKO
Pan Marek CIEŚLAK
Pan Grzegorz CIURA
Pan Ryszard CZERWONKA
Pan Jerzy CZUBAK *
Pan Krzysztof CZUMA
Pan Dariusz DUDA
Pan Jan FRANCZAK
Pan Roman FRITZ
Pan Grzegorz GAWORSKI
Pani Natalia GĄSIOROWSKA-CZARNY
Pan Marcin GIEDROJĆ
Pan Adam GORSZANÓW
Pan Andrzej GOŹDZIKOWSKI
Pan Jaromir GRABOWSKI
Pan Piotr GRYZA
Pani Joanna GRZYWACZEWSKA
Pan Tomasz JAKUBIAK
Pan Andrzej JAWORSKI
Pan Andrzej JUSZCZAK
Pan Marek KARCZEWSKI *
Pan Jacek KLINKIEWICZ
Pan Piotr KORCZAK
Pan Robert KOWALCZUK
Pan Jacek KOZIEŁ *
Pani Gabriela KRAUZE
Pan Ryszard KRAUZE
Pan Grzegorz KUCHARSKI
Pan Maciej KULESZA *
Pan Andrzej LESKI
Pan Dariusz LEŚNIAK
Pan Wojciech LEWICKI
Pan Bogusław ŁAKOMY
Pan Artur ŁASIUK
Pan Marcin MAMOŃ
Pan Wojciech MATYJASIAK
Pani Monika MAZANEK-MOŚCICKA
Pan Andrzej MĘKARSKI
Pan Janusz MIKOSIK
Pan Krzysztof MILEWSKI
Pan Tomasz MODLIŃSKI
Pan Zbigniew NATKAŃSKI
Pan Paweł NAWROCKI
Pani Alicja NICZYPORUK *
Pan Przemysław OMIECZYŃSKI
Pan Michał PAŁKOWSKI
Pan Jerzy PATELKA
Pan Piotr PAWŁOWSKI
Pan Krzysztof PERLIŃSKI *
Pan Janusz PLUTA
Pan Jacek PŁAZA
Pan Ryszard PODLADOWSKI
Pan Jarosław PODWORSKI
Pan Krzysztof PRZEGALIŃSKI *
Pan Radosław PURGAŁ
Pan Mariusz RODACKI *
Pan Sylwester ROSA
Pan Jacek RUJNA
Pan Mirosław SŁOBODA *
Pan Wojciech SOBOLEWSKI
Pan Tomasz STEFANIAK
Pan Sylwester STRZAŁKOWSKI
Pan Paweł SWACZYNA
Pan Zbigniew SYSKA
Pan Andrzej SZOZDA
Pan Robert SZWANC
Pan Roman SZYMANDA
Pani Joanna SZYMANDERSKA
Pan Bogdan ŚCIBUT
Pan Stefan ŚWIĄTKOWSKI
Pan Mariusz WĘS
Pan Tadeusz WIATROWSKI
Pan Miłosz WIKA
Pani Joanna WILCZYŃSKA
Pani Agnieszka WOJCIECHOWSKA van HEUKELOM
Pan Krzysztof WOJTASIAK
Pan Grzegorz WOSZCZEK
Pan Czesław ZALEWSKI
Pan Sławomir ZAWADZKI
Pan Jerzy ZIĘTY
Pani Irena ZIRK-SADOWSKA

 

W imieniu odznaczonych głos zabrał Przemysław Miśkiewicz.

 

* odznaczenia zostaną wręczone/ przekazane w późniejszym terminie

 

Zdjęcia do pobrania:

Odznaczenia w Belwederze

Odznaczenia w Pałacu Prezydenckim

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.