przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Poniedziałek, 6 czerwca 2011

Odznaczenia za zasługi w walce o niepodległość Rzeczypospolitej Polskiej

Podczas uroczystości w Pałacu Prezydenckim Szef Kancelarii Prezydenta RP Jacek Michałowski wręczył, w imieniu Prezydenta RP, ordery i odznaczenia osobom zasłużonym w walce o niepodległość Rzeczypospolitej Polskiej, zasłużonym dla nauki polskiej, działaczom opozycji demokratycznej oraz osobom zasłużonym w służbie państwu i społeczeństwu.


Odznaczeni zostali:

 

za wybitne zasługi dla niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej, za działalność na rzecz przemian demokratycznych w Polsce, za upowszechnianie prawdy katyńskiej, za niesienie pomocy osobom potrzebującym, za osiągnięcia w pracy naukowo-dydaktycznej, za zasługi w podejmowanej z pożytkiem dla kraju pracy zawodowej i działalności społecznej

  • KRZYŻEM KOMANDORSKIM ORDERU ODRODZENIA POLSKI

pośmiertnie

Zdzisław NURKIEWICZ – order odebrał syn Pan Maciej Zapolski

  • KRZYŻEM OFICERSKIM ORDERU ODRODZENIA POLSKI

Pan Leszek BABLOK
Pan Andrzej CHMIELEWSKI
Pan Maciej CZARNOCKI
Pan Adam MAZURKIEWICZ
Pan Wiktor MELION

pośmiertnie

Tadeusz OSIŃSKI – order odbierze wnuk Pan Radosław Sosiński*

Wacław PTASZYŃSKI – order odebrał wnuk Pan Andrzej Jakubaszek

Jerzy WOLKIEWICZ – order odebrała żona Pani Henryka Wolkiewicz

  • KRZYŻEM KAWALERSKIM ORDERU ODRODZENIA POLSKI

Pan Pułkownik Marian BABUŚKA
Pan Stanisław CISZEWSKI
Pani Elżbieta DORACZYŃSKA
Pan Jerzy DUSZYŃSKI*
Pani Jolanta GAJOWNICZEK
Pan Mirosław GNIADZIK
Pani Maria KASSUR
Pani Irena KRZYŻANOWSKA
Pan Wojciech KSIĄŻEK
Pani Teodora KUCZYŃSKA
Pan Eligiusz SKÓRNICKI
Pan Ryszard SOSNOWSKI
Pan Jan WÓJCICKI

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

Pani Irena BILIŃSKA
Pan Marian BUJALSKI
Pan Jan CHERUBIN
Siostra Joanna GRODZICKA*
Pan Jan KAJKA
Pani Maria KOLAGO
Pan Janusz KOTOWSKI
Pan Kazimierz LIPIŃSKI
Pani Felicja NAHORSKA
Pan Aleksander PAŁAC
Pan Tadeusz PIESIO*
Pani Irena PIWOWARSKA*
Pani Krystyna PODGÓRECKA*
Pani Stanisława POPIEL
Pan Władysław PYSZNIK
Pan Józef SIKORA*
Pan Eugeniusz SIWIEC
Pan Jerzy SZULCZEWSKI

  • SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

Pani Halina CIŹDZIEL
Pani Katarzyna CZARNECKA*
Pan Maciej KOSSOWSKI

 

za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej

  • MEDALEM ZŁOTYM ZA DŁUGOLETNIĄ SŁUŻBĘ

Pan Jan KOPECKI

MEDALEM BRĄZOWYM
ZA DŁUGOLETNIĄ SŁUŻBĘ

Pani Joanna DUSZYŃSKA- GAWRON

 

* Ordery i odznaczenia zostaną wręczone w terminie późniejszym
 

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.