przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Wtorek, 13 września 2011

Ordery i odznaczenia za zasługi dla Rzeczypospolitej

Ordery i odznaczenia za zasługi dla Rzeczypospolitej   |   Ordery i odznaczenia za zasługi dla Rzeczypospolitej Ordery i odznaczenia za zasługi dla Rzeczypospolitej Ordery i odznaczenia za zasługi dla Rzeczypospolitej Ordery i odznaczenia za zasługi dla Rzeczypospolitej Ordery i odznaczenia za zasługi dla Rzeczypospolitej

Szef Kancelarii Prezydenta RP Minister Jacek Michałowski wręczył w imieniu Prezydenta RP, podczas uroczystości w Pałacu Prezydenckim ordery i odznaczenia osobom zasłużonym w walce o niepodległość Rzeczypospolitej Polskiej, dla polskiej kultury i nauki oraz w służbie państwu i społeczeństwu.


Odznaczeni zostali:

 

za wybitne zasługi dla niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej

  • KRZYŻEM WIELKIM ORDERU ODRODZENIA POLSKI - pośmiertnie

Stanisław KASZNICA - order zostanie przekazany bliskim w terminie późniejszym

  • KRZYŻEM KOMANDORSKIM ORDERU ODRODZENIA POLSKI - pośmiertnie

Stanisław JEUTE
Władysław LINIARSKI - order zostanie przekazany bliskim w terminie późniejszym
Marceli POROWSKI
Irena TOMALAK
Kazimierz TUMIDAJSKI - order zostanie przekazany bliskim w terminie późniejszym

  • KRZYŻEM OFICERSKIM ORDERU ODRODZENIA POLSKI - pośmiertnie

Tadeusz OSIŃSKI - order zostanie przekazany bliskim w terminie późniejszym


za wybitne zasługi dla niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej, dla przemian demokratycznych, za działalność na rzecz upowszechniania kultury, za osiągnięcia w pracy naukowej, artystycznej i twórczej, za zasługi w podejmowanej z pożytkiem dla kraju pracy zawodowej i działalności społecznej

  • KRZYŻEM KOMANDORSKIM ORDERU ODRODZENIA POLSKI

Pan Leszek JANOWSKI
Pan Henryk KUŹNIAK *
Pan Lucjan PIELA *

  • KRZYŻEM OFICERSKIM ORDERU ODRODZENIA POLSKI

Pan Jan BRATKOWSKI
Pan Ryszard KARCZYKOWSKI
Pan Wiesław ZDORT

  • KRZYŻEM KAWALERSKIM ORDERU ODRODZENIA POLSKI

Pan Jerzy DUSZYŃSKI
Pani Anna GRUPIŃSKA *
Pan Andrzej KORZYŃSKI
Pan Grzegorz KRÓLIKIEWICZ *
Pan Andrzej PALACZ
Pani Barbara PETROZOLIN- SKOWROŃSKA
Pani Krystyna RAZIŃSKA *
Pan Marek RUSZCZAK
Pan Ryszard WALCZAK *
Pani Halina WOŹNIAK
Pan Waldemar ŻMIJEWSKI

  • ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

Pan Stanisław BUCZEK
Pan Henryk KATANA
Pan Tadeusz PIESIO
Pani Irena PIWOWARSKA *
Pani Alicja PLESZCZYŃSKA
Pani Krystyna PODGÓRECKA
Pan Feliks RECHNIO
Pan Józef SIKORA *

  • SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

Pani Teresa KAŁUSKA *
Pan Zbigniew MICHNOWSKI.

* Ordery i odznaczenia zostaną wręczone w terminie późniejszym
 

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.