przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Czwartek, 27 września 2012

Spotkanie z młodą Polonią i przedstawicielami biznesu

Spotkanie Pary Prezydenckiej z przedstawicielami młodej Polonii

Spotkanie Pary Prezydenckiej z przedstawicielami młodej Polonii

W ostatnim dniu wizyty w USA prezydent Bronisław Komorowski spotkał się w Nowym Jorku z przedstawicielami młodej Polonii, a także reprezentantami polsko-amerykańskich izb handlowych i firm polskich aktywnych na rynku amerykańskim. Bronisław Komorowski rozmawiał też z prezesem Kongresu Polonii Amerykańskiej Frankiem Spulą.


Spotkanie Pary Prezydenckiej z młodymi osobami, które pracują i studiują w Stanach Zjednoczonych odbyło się w Konsulacie Generalnym RP w Nowym Jorku. Mówiąc o młodych przedstawicielach Polonii, Bronisław Korowski podkreślił, że są oni nastawieni na "osobiste kariery, rozwój osobisty, ale jednocześnie nie tracą z pola widzenia i z serca spraw polskich". Zobacz także: Odznaczenia za rozwijanie relacji polsko-amerykańskich Odznaczenie Kardynała Timothy’ego Dolana


- Gdy dzisiaj słyszę pytania, co można zrobić dla Polski, to mówię, że wszystko, co zrobicie dla siebie, to będzie najlepsza rzecz dla Polski - zaznaczył Bronisław Komorowski. Jednak - jak mówił - pomimo pełnej swobody dzisiaj nie trzeba uciekać z Polski, nie trzeba wyjeżdżać na całe życie, ale można wyjechać i wrócić.


- Można gdzieś popróbować, zdobyć doświadczenie i z tymi doświadczeniami szukać sobie lepszych szans właśnie w kraju - dodał prezydent.


Prezydent Komorowski spotkał się ponadto z przedstawicielami polsko-amerykańskich izb gospodarczych, firm polskich aktywnych na rynku amerykańskim oraz amerykańskich inwestorów wspierających staże dla polskich studentów. Jak podkreślił prezydent, wolna gospodarka może być też fundamentem "budującym dobre relacje między ludźmi, między narodami i między państwami".


- Jest nowe zjawisko, o którym do niedawna wydawało się, że można wsadzić między bajki, że polski kapitał zaczyna inwestować coraz większe pieniądze poza granicami - zwrócił uwagę Bronisław Komorowski.

 

Podczas spotkania w konsulacie prezydent zapoznał się z zasadniczymi inicjatywami podejmowanymi przez polsko-amerykańskie izby oraz rady biznesu w USA dla wzmocnienia więzi gospodarczych z Polską. Przedstawiona została także, wspierana przez Kancelarię Prezydenta RP, inicjatywa Ministerstwa Gospodarki na rzecz akceleracji młodych polskich firm technologicznych na rynku amerykańskim.


Zwrócono ponadto uwagę na dwa wydarzenia biznesowe w pierwszej połowie tego roku, które nadały nowy impuls współpracy przedsiębiorców z Polski i USA. Były majowe polonijne warsztaty gospodarcze w Chicago, zakończone wspólną deklaracją programową oraz Polsko-Amerykański Szczyt Gospodarczy, który odbył się w czerwcu br. w Warszawie.  (PAP, inf. własna)
 

Lokalizacja

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.