przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Czwartek, 12 stycznia 2012

Inauguracja X edycji Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP

Inauguracja X edycji Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP   |   Inauguracja X edycji Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP Inauguracja X edycji Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP Inauguracja X edycji Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP Inauguracja X edycji Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP Inauguracja X edycji Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP Inauguracja X edycji Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP

Prezydent Bronisław Komorowski zainaugurował w czwartek X edycję Nagrody Gospodarczej. - Przyszłość narodu, państwa, jego siła, znaczenie, wykuwa się w codziennej pracy ludzi przedsiębiorczych, w codziennym wysiłku owocującym rozwojem gospodarczym kraju – podkreślił prezydent.

 

- Polacy dzisiaj odczuwają w coraz większym stopniu satysfakcję z powodu rozwoju gospodarczego naszego kraju. Bo nic tak ludzi nie przekonuje do prostej oczywistej prawdy, że przyszłość narodu, państwa, jego siła, znaczenie, wykuwa się w codziennej pracy ludzi przedsiębiorczych, w codziennym wysiłku owocującym rozwojem gospodarczym kraju – powiedział podczas uroczystości Bronisław Komorowski.

 

Jak dodał, prawdą oczywistą i najprostszą jest to, że także dobra polityka państwa polskiego to taka, która opiera się o poczucie siły gospodarczej. - To jest przecież szansa na realizację polskich marzeń, nie tylko związanych z dogonieniem świata zachodniego pod względem zamożności przenoszącej się na los indywidualny każdego człowieka, każdej rodziny, ale to także szansa na realizację polskich marzeń o odgrywaniu istotnej roli na świecie – zaznaczył prezydent.

 

- Deklaruję zainteresowanie i zaangażowanie na rzecz kształtowania polskich postaw szacunku wobec pracy, szacunku wobec przedsiębiorczości, szacunku wobec działań na rzecz przyspieszonego wzrostu gospodarczego - zapewnił Bronisław Komorowski.

 

- Nagroda Gospodarcza Prezydenta RP nadaje działalności gospodarczej, sukcesowi gospodarczemu wymiar patriotyczny – powiedział Przewodniczący Kapituły Wiesław Rozłucki. Podkreślił, że Polska jest krajem sukcesu gospodarczego, nie tylko w wymiarze dwudziestu lat, ale szczególnie w ciągu ostatnich kilku lat globalnego kryzysu gospodarczego.

 

 

Nagroda Gospodarcza Prezydenta RP jest prestiżowym wyróżnieniem gospodarczym będącym formą uhonorowania firm i zespołów naukowych, wnoszących znaczący wkład w rozwój gospodarczy kraju oraz budowania prestiżu i pozytywnego obrazu polskiej gospodarki. W ubiegłym roku wznowiono przyznawanie Nagrody wręczanej przez Prezydenta RP w latach 1998 - 2005.

 

Nagroda Gospodarcza przyznawana jest w czterech kategoriach:

 

1. Innowacyjność
2. Ład korporacyjny i społeczna odpowiedzialność biznesu
3. Obecność na rynku globalnym
4. Zielona gospodarka.

 

Nagroda Gospodarcza Prezydenta RP jest nagrodą honorową. Laureat Nagrody otrzyma z rąk Prezydenta dyplom i statuetkę z brązu.

 

Podczas inauguracji prezydent zaprosił w skład Kapituły Witolda Gadomskiego, który dołączył do grona profesorów, przedstawicieli sektora gospodarki i mediów.

 

Skład Kapituły Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP:

 

1. Dr Wiesław Rozłucki – Przewodniczący Kapituły
2. Prof. Witold Abramowicz – Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu
3. Prof. Maciej Nowicki – były Minister Środowiska
4. Józef Wancer – Prezes Amerykańskiej Izby Handlowej w Polsce
5. Andrzej Byrt – Prezes Międzynarodowych Targów Poznańskich
6. Prof. Adam Budnikowski – Rektor Szkoły Głównej Handlowej
7. Prof. Roman Niestrój – Rektor Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie
8. Prof. Marian Gorynia – Rektor Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu
9. Prof. Leszek Jasiński – Dyrektor Instytutu Nauk Ekonomicznych PAN
10. Prof. Włodzimierz Kurnik – Rektor Politechniki Warszawskiej
11. Prof. Jan Ślusarek – Prorektor Politechniki Śląskiej
12. Prof. Tadeusz Więckowski – Rektor Politechniki Wrocławskiej
13. Tadeusz Mosz – TVP S.A.
14. Mariusz Walter – Grupa ITI
15. Jerzy Sikora – Telewizja Polsat S.A.
16. Paweł Jabłoński – „Rzeczpospolita”
17. Marcin Piasecki –„Dziennik Gazeta Prawna”
18. Prof. Janina Jóźwiak – Przewodnicząca Kapituły poprzedniej edycji
19. Paweł Samecki – Narodowy Bank Polski
20. Prof. Aniela Dylus – Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego
21. Witold Gadomski - „Gazeta Wyborcza”.

 


 

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.