przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| |
A | A | A
Wtorek, 27 października 2009

Prezydent do sędziów: Pamiętajcie, że wasze decyzje są życiowo niezwykle istotne

  |  

Przemawiając do nowo mianowanych sędziów prezydent Lech Kaczyński podkreślił, że ich zadaniem będzie realizowanie jednej z trzech rodzajów władzy. – Władzy, która w Polsce jest w sposób modelowy oddzielona od pozostałych – mówił prezydent.


Podkreślił, że prawo sądzenia ludzi daje obowiązki, o których trzeba zawsze pamiętać bo decyzje wydawane przez sędziów są życiowo niezwykle istotne. Dodał, że każdy, kto sprawuje ten urząd powinien o tym pamiętać.


Prezydent przypomniał, że jest zwolennikiem tzw. awansów poziomych i obiecał przygotowanie projektu ustawy dotyczącej tej drogi awansu jednakże na nieco zmienionych zasadach. Jak zaznaczył, dwie są ku temu przesłanki. – Jedna wynika z tego, jakie mam w tym zakresie poglądy. Uważam, że sędzia, który całe życie sędziowskie realizuje swoje zadania dobrze, powinien mieć prawo do awansu. Drugie moje przekonanie wiąże się z tym, że to nie powinien być awans o charakterze automatycznym – powiedział prezydent.


Jego zdaniem oprócz kryteriów ustawowych musi być coś, co jest normalną procedurą awansowania. – Z mojego punktu widzenia szczególnie uprawnienia Krajowej Rady Sądownictwa do tego, by przedstawiać kandydatów na sędziów doznają pewnego zachwiania, jeżeli ustawa w sposób ścisły określa kto ma być sędzią – stwierdził Lech Kaczyński.


Zapewnił, że w ramach swoich uprawnień będzie chciał to zmienić.


Na koniec uroczystości prezydent życzył nowo mianowanym sędziom wszystkiego najlepszego w życiu zawodowym i prywatnym.

 

Do pełnienia urzędu na stanowisku sędziego powołani zostali:

 

sędzia Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego:

1.       

Pani Bożena Iwona KASPRZAK

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Łodzi       


sędziowie Sądu Apelacyjnego:

1.       

Pani Małgorzata Anna GAWINEK

Sąd Apelacyjny w Szczecinie

2.       

Pani Urszula Elżbieta IWANOWSKA

Sąd Apelacyjny w Szczecinie

3.       

Pan Robert Jacek KIREJEW

Sąd Apelacyjny w Katowicach

4.       

Pan Witold Andrzej KUCZORSKI

Sąd Apelacyjny w Gdańsku


sędziowie Sądu Okręgowego:

1.       

Pan Jacek Ryszard BANIA

Sąd Okręgowy w Tarnowie

2.       

Pan Paweł Sławomir KACZOR

Sąd Okręgowy w Gorzowie Wielkopolskim

3.       

Pani Dorota Anna KOZŁOWSKA

Sąd Okręgowy w Katowicach

4.       

Pani Małgorzata Maria LESSNAU-SIERADZKA

Sąd Okręgowy w Bydgoszczy

5.       

Pan Jacek Michał MATEJKO

Sąd Okręgowy w Koszalinie

6.       

Pan Tomasz Artur OPITEK

Sąd Okręgowy w Katowicach

7.       

Pan Tomasz Artur SALACHNA

Sąd Okręgowy w Katowicach

8.       

Pani Ewa Karolina TAMOWICZ

Sąd Okręgowy w Gdańsku

9.       

Pan Janusz TAŃCULA
Sąd Okręgowy w Olsztynie

10.     

Pan Paweł WACHOWIAK
Sąd Okręgowy w Gorzowie Wielkopolskim


sędziowie Sądu Apelacyjnego w Sądzie Okręgowym:

1.       

Pan Andrzej ALMERT
Sąd Okręgowy w Krakowie

2.       

Pan Kazimierz BARTMAŃSKI

Sąd Okręgowy w Opolu

3.       

Pani Anna BARTOSZEWSKA

Sąd Okręgowy w Sieradzu

4.       

Pan Adam BĄK
Sąd Okręgowy w Tarnobrzegu

5.       

Pan Jarosław BENEDYK
Sąd Okręgowy w Opolu

6.       

Pani Anna BAŁAZIŃSKA – GOLISZEWSKA

Sąd Okręgowy we Wrocławiu

7.       

Pan Janusz BLICHARSKI

Sąd Okręgowy w Słupsku

8.       

Pani Gabriela BOGDANOWICZ – RUDKOWSKA

Sąd Okręgowy w Opolu

9.       

Pani Krystyna BOJARSKA

Sąd Okręgowy we Wrocławiu

10.     

Pan Marek CISZEWSKI
Sąd Okręgowy w Koszalinie

11.     

Pani Jadwiga DĄBROWSKA – DEREŃ

Sąd Okręgowy we Wrocławiu

12.     

Pani Krystyna DEREŃ – SZYDŁOWSKA

Sąd Okręgowy we Wrocławiu

13.     

Pani Teresa DYRGA
Sąd Okręgowy w Krakowie

14.     

Pani Ewa FABIRKIEWICZ

Sąd Okręgowy w Płocku

15.     

Pan Jan FILIPCZYK
Sąd Okręgowy w Słupsku

16.     

Pani Anna GACZYŃSKA
Sąd Okręgowy w Radomiu

17.     

Pani Marzena GŁUCHOWSKA

Sąd Okręgowy w Kaliszu

18.     

Pani Wanda GROCHECKA
Sąd Okręgowy w Opolu

19.     

Pan Maciej GWIAZDA
Sąd Okręgowy w Radomiu

20.     

Pani Halina JABŁOŃSKA

Sąd Okręgowy w Koszalinie

21.     

Pani Halina JAGIEŁA
Sąd Okręgowy w Opolu

22.     

Pani Elżbieta JANIK
Sąd Okręgowy we Wrocławiu

23.     

Pan Ryszard JANOWSKI
Sąd Okręgowy w Opolu

24.     

Pan Bogusław KAMIŃSKI

Sąd Okręgowy w Opolu

25.     

Pan Rafał KIETA
Sąd Okręgowy w Krakowie

26.     

Pani Danuta KŁOSIŃSKA

Sąd Okręgowy w Krakowie

27.     

Pan Jerzy KNAPCZYK
Sąd Okręgowy w Krakowie

28.     

Pani Elżbieta KOŁODYŃSKA

Sąd Okręgowy w Radomiu

29.     

Pan Witold KORYCIŃSKI

Sąd Okręgowy w Krakowie

30.     

Pani Irena KOŚ
Sąd Okręgowy w Radomiu

31.     

Pan Waldemar KRAWCZYK

Sąd Okręgowy w Opolu

32.     

Pan Janusz KROK
Sąd Okręgowy w Krakowie

33.     

Pani Urszula KUBOWSKA – PIENIĄŻEK

Sąd Okręgowy we Wrocławiu

34.     

Pani Teresa KUCHTA
Sąd Okręgowy we Wrocławiu

35.     

Pani Ewa KURAJ
Sąd Okręgowy we Wrocławiu

36.     

Pani Zofia KWIATKOWSKA

Sąd Okręgowy we Wrocławiu

37.     

Pan Krzysztof KWIECIEŃ

Sąd Okręgowy w Radomiu

38.     

Pani Anna LECHOWICZ
Sąd Okręgowy w Sieradzu

39.     

Pani Danuta LECZYKIEWICZ

Sąd Okręgowy we Wrocławiu

40.     

Pani Irena LESZCZYŃSKA

Sąd Okręgowy w Opolu

41.     

Pan Henryk LIS
Sąd Okręgowy w Koszalinie

42.     

Pani Barbara LUBNER
Sąd Okręgowy w Koszalinie

43.     

Pani Wacława MACIŃSKA

Sąd Okręgowy we Wrocławiu

44.     

Pani Barbara MENTEL – SZNAJDERSKA

Sąd Okręgowy we Wrocławiu

45.     

Pani Ewa Maria MIASTKOWSKA

Sąd Okręgowy w Koninie

46.     

Pani Lilianna MICHALDO

Sąd Okręgowy w Krakowie

47.     

Pani Anna MINIECKA
Sąd Okręgowy w Kaliszu

48.     

Pani Anna NOWIŃSKA
Sąd Okręgowy we Wrocławiu

49.     

Pan Aleksander NOWIŃSKI

Sąd Okręgowy w Koszalinie

50.     

Pani Agnieszka OKLEJAK

Sąd Okręgowy w Krakowie

51.     

Pani Aniela PAKOSIEWICZ

Sąd Okręgowy w Krakowie

52.     

Pan Andrzej POLAŃSKI
Sąd Okręgowy w Opolu

53.     

Pani Krystyna POPIELARZ

Sąd Okręgowy w Gorzowie Wielkopolskim

54.     

Pani Iwona POZNAŃSKA
Sąd Okręgowy w Radomiu

55.     

Pani Grażyna RATAJ
Sąd Okręgowy we Wrocławiu

56.     

Pani Maria SAJUR
Sąd Okręgowy w Radomiu

57.     

Pan Janusz SKIBICKI
Sąd Okręgowy w Koszalinie

58.     

Pan Henryk SOBOCIŃSKI

Sąd Okręgowy w Szczecinie

59.     

Pani Barbara STACHURSKA

Sąd Okręgowy w Krakowie

60.     

Pani Wiesława SUŻYŃSKA

Sąd Okręgowy w Radomiu

61.     

Pan Tadeusz SZKUDLAREK

Sąd Okręgowy w Koszalinie

62.     

Pan Józef SZULC
Sąd Okręgowy w Opolu

63.     

Pani Krystyna SZÓSTAK – WERNER

Sąd Okręgowy w Koszalinie

64.     

Pan Andrzej SZAWEL
Sąd Okręgowy w Piotrkowie Trybunalskim

65.     

Pani Alicja SZWAST
Sąd Okręgowy w Opolu

66.     

Pani Urszula ŚLIZIEŃ
Sąd Okręgowy w Koszalinie

67.     

Pani Celina TARCZOŃ
Sąd Okręgowy w Częstochowie

68.     

Pan Marek TUSIŃSKI
Sąd Okręgowy w Częstochowie

69.     

Pani Alicja TYKA
Sąd Okręgowy w Koszalinie

70.     

Pan Marian WAWRZYNKOWSKI

Sąd Okręgowy w Koszalinie

71.     

Pani Elżbieta WITKOWSKA

Sąd Okręgowy w Koszalinie

72.     

Pan Jerzy WOJTECZEK
Sąd Okręgowy w Opolu

73.     

Pani Janina WROŃSKA
Sąd Okręgowy we Wrocławiu

74.     

Pan Wojciech VOGT
Sąd Okręgowy w Kaliszu

75.     

Pani Irena ZBUCKA
Sąd Okręgowy w Koszalinie

76.     

Pani Barbara ŻEROMSKA – RYBARCZYK

Sąd Okręgowy w Szczecinie


sędziowie Sądu Okręgowego w Sądzie Rejonowym:

1.       

Pan Zbigniew AŁASZEWSKI

Sąd Rejonowy w Starogardzie Gdańskim

2.       

Pani Ewa BIERZYŃSKA
Sąd Rejonowy Szczecin-Centrum w Szczecinie

3.       

Pani Jadwiga BŁASZCZYŃSKA – ŻURALSKA
Sąd Rejonowy w Wąbrzeźnie

4.       

Pan Stanisław BRYLIŃSKI

Sąd Rejonowy w Grudziądzu

5.       

Pani Izabela CZERNICKA

Sąd Rejonowy Szczecin Prawobrzeże i Zachód w Szczecinie

6.       

Pan Kazimierz DEROŃ
Sąd Rejonowy w Chełmnie

7.       

Pani Hanna DOBIESZEWSKA

Sąd Rejonowy dla Warszawy-Mokotowa
w Warszawie

8.       

Pani Tamara FLASZA-LATOSIŃSKA

Sąd Rejonowy w Tarnobrzegu

9.       

Pani Wanda FUDALA
Sąd Rejonowy w Nowym Targu

10.     

Pan Zdzisław Stanisław GODLEWSKI

Sąd Rejonowy w Łomży

11.     

Pani Iwona GZELA
Sąd Rejonowy Katowice-Wschód w Katowicach

12.     

Pani Maria Jolanta HÄUSLER

Sąd Rejonowy w Oleśnie

13.     

Pani Alina JABŁONOWSKA

Sąd Rejonowy w Brodnicy

14.     

Pani Maria KANIA-MROZEK
Sąd Rejonowy w Pszczynie

15.     

Pani Irena KARCZEWSKA

Sąd Rejonowy w Grudziądzu

16.     

Pani Grażyna KOBUSZEWSKA-BONIECKA
Sąd Rejonowy dla Warszawy-Mokotowa w Warszawie

17.     

Pani Danuta KOWAL
Sąd Rejonowy w Grudziądzu

18.     

Pani Bożena KRZYŻANOWSKA

Sąd Rejonowy w Grudziądzu

19.     

Pan Zbigniew KRZYŻANOWSKI

Sąd Rejonowy w Grudziądzu

20.     

Pan Wojciech KUCZKOWSKI

Sąd Rejonowy Szczecin-Centrum w Szczecinie

21.     

Pan Sławomir Tomasz KULETA

Sąd Rejonowy w Żyrardowie

22.     

Pan Sławomir LEWANDOWSKI

Sąd Rejonowy w Chełmnie

23.     

Pan Paweł LIBERADZKI

Sąd Rejonowy w Toruniu

24.     

Pan Tomasz ŁĘTOWSKI
Sąd Rejonowy w Toruniu

25.     

Pani Wioletta ŁOPATOWSKA – BĄKIEWICZ

Sąd Rejonowy w Golubiu-Dobrzyniu

26.     

Pani Mariola MURAWSKA

Sąd Rejonowy w Brodnicy

27.     

Pani Jolanta MUSIEROWICZ
Sąd Rejonowy w Kutnie

28.     

Pan Piotr NAZAREWICZ

Sąd Rejonowy w Toruniu

29.     

Pani Maria NAZAREWICZ – WITKOWSKA

Sąd Rejonowy w Toruniu

30.     

Pan Wiesław NEJMAN
Sąd Rejonowy we Włocławku

31.     

Pan Marek NIEMCZYK
Sąd Rejonowy w Toruniu

32.     

Pani Janina POŁOWIŃCZAK
Sąd Rejonowy w Inowrocławiu

33.     

Pani Elżbieta PRZYBORSKA – STOCHAJ

Sąd Rejonowy w Grudziądzu

34.     

Pan Jan RASZKOWSKI
Sąd Rejonowy w Brodnicy

35.     

Pan Ryszard REIF
Sąd Rejonowy w Toruniu

36.     

Pan Krystian REZMER
Sąd Rejonowy w Grudziądzu

37.     

Pan Krzysztof ROGALEWICZ

Sąd Rejonowy w Golubiu-Dobrzyniu

38.     

Pan Marek RUSIN
Sąd Rejonowy w Nowym Targu

39.     

Pani Maria RUTKOWICZ
Sąd Rejonowy w Nowym Targu

40.     

Pan Robert STĄCEL
Sąd Rejonowy w Kolbuszowej

41.     

Pani Danuta SZACIŁOWSKA

Sąd Rejonowy w Grudziądzu

42.     

Pani Alicja ŚWIEBODZIŃSKA

Sąd Rejonowy w Chełmnie

43.     

Pan Bogdan TĘŻYCKI
Sąd Rejonowy w Grudziądzu

44.     

Pani Magdalena TKACZYK
Sąd Rejonowy w Zgierzu

45.     

Pan Krzysztof TWAROGOWSKI

Sąd Rejonowy w Wąbrzeźnie

46.     

Pan Bogdan UDZIK
Sąd Rejonowy w Jarocinie

47.     

Pani Joanna WESOŁOWSKA
Sąd Rejonowy we Włocławku

48.     

Pani Barbara WIŚNIEWSKA

Sąd Rejonowy w Toruniu

49.     

Pani Marzanna WIŚNIEWSKA

Sąd Rejonowy w Brodnicy

50.     

Pani Hanna WOŹNIAK
Sąd Rejonowy w Wąbrzeźnie

51.     

Pan Józef ZIELIŃSKI
Sąd Rejonowy w Brodnicy

52.     

Pani Małgorzata ZWIERZ

Sąd Rejonowy w Działdowie

53.     

Pani Anna ZYŚKO
Sąd Rejonowy dla Wrocławia-Krzyków we Wrocławiu

54.     

Pan Jerzy ŻURALSKI
Sąd Rejonowy w Wąbrzeźnie

 

sędziowie Sądu Rejonowego:

1.       

Pani Anna Bronisława BAJAN

Sąd Rejonowy w Nowym Sączu

2.       

Pan Tomasz Leonard BIERNIKOWICZ

Sąd Rejonowy w Chojnicach

3.       

Pani Izabela BRUDNICKA

Sąd Rejonowy dla Warszawy-Mokotowa
w Warszawie

4.       

Pani Danuta Hanna BULIŃSKA

Sąd Rejonowy dla Warszawy-Śródmieścia
w Warszawie

5.       

Pani Ewa Iwona CZERNECKA-OBARZANOWSKA

Sąd Rejonowy w Końskich

6.       

Pani Adrianna Barbara FOLIGOWSKA

Sąd Rejonowy w Obornikach

7.       

Pani Izabela Weronika GĘBALA

Sąd Rejonowy dla Warszawy-Żoliborza
w Warszawie

8.       

Pani Anna GRABOWSKA

Sąd Rejonowy dla Warszawy-Śródmieścia
w Warszawie

9.       

Pani Bogumiła GRUSZKA

Sąd Rejonowy dla Warszawy-Mokotowa
w Warszawie

10.     

Pani Marzena Monika GUGAŁA

Sąd Rejonowy w Nowym Sączu

11.     

Pan Jerzy Paweł HŁAWICZKA

Sąd Rejonowy w Złotowie

12.     

Pani Małgorzata HYBEL

Sąd Rejonowy w Nowym Sączu

13.     

Pan Wojciech KUCHARSKI

Sąd Rejonowy w Starachowicach

14.     

Pan Bogdan Marek KUSZ

Sąd Rejonowy w Przeworsku

15.     

Pani Beata ŁABA
Sąd Rejonowy w Wyszkowie

16.     

Pani Magdalena Anna MŁODZIKOWSKA

Sąd Rejonowy w Bielsku-Białej

17.     

Pan Dominik NAPIÓRKOWSKI

Sąd Rejonowy dla Warszawy-Żoliborza
w Warszawie

18.     

Pani Agnieszka Beata RÓG

Sąd Rejonowy w Opocznie

19.     

Pani Małgorzata SMULEWICZ

Sąd Rejonowy dla Warszawy-Śródmieścia
w Warszawie

20.     

Pani Katarzyna SYPEK-AUGUSTYN

Sąd Rejonowy w Kolbuszowej

21.     

Pani Ewa TRYBUS
Sąd Rejonowy w Grodzisku Mazowieckim

22.     

Pan Paweł Marcin WALKIEWICZ

Sąd Rejonowy w Świdnicy

23.     

Pani Renata Czesława WINNICKA

Sąd Rejonowy w Mysłowicach

24.     

Pani Magdalena Agnieszka ZAJĄC

Sąd Rejonowy w Tychach


sędziowie Wojskowego Sądu Okręgowego:

1.       

Pan major Paweł KOT
Wojskowy Sąd Okręgowy w Poznaniu

2.       

Pan pułkownik Romuald KRASNOBORSKI
Wojskowy Sąd Okręgowy w Warszawie

 


Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.