A | A | A
Niedziela, 21 lutego 2010

Adam Małysz wicemistrzem, złoto dla Ammanna

Adam Małysz leci po drugie srebro. Fot. Grzegorz Momot/PAP

Adam Małysz wywalczył tytuł wicemistrza olimpijskiego na dużej skoczni w Whistler. To jego drugi srebrny medal wywalczony podczas igrzysk w Vancouver. Złoty wywalczył Szwajcar Simon Ammann, a brązowy Austriak Gregor Schlierenzauer.

To czwarty medal olimpijski Małysza. Srebrny i brązowy zdobył w igrzyskach w Salt Lake City w 2002 roku.

Podium po drugim olimpijskim konkursie skoków w Whistler było dokładnie takie same, jak tydzień wcześniej na obiekcie K-100. Podobny był także przebieg rywalizacji. Ammann prowadził w obu po pierwszej serii, w obu oddał także najdłuższe skoki. Na dużej skoczni w pierwszej serii wylądował na 144 metrze, gdy Małysz miał 137 m.

W finale Szwajcar uzyskał 138 m, Małysz 133,5 m. Ammann w doskonałym stylu utrzymał pozycję lidera, Małysz drugie miejsce. Popis formy, podobnie jak tydzień temu, dał Gregor Schlierenzauer. Austriak po pierwszej serii był piąty, ale dzięki lądowaniu na 136 metrze awansował na trzecie, medalowe miejsce.

W finałowej serii skoków oprócz Małysza wystąpili jeszcze dwaj reprezentanci Polski. Kamil Stoch uplasował się na 14. pozycji, a Stefan Hula był 19. Krzysztof Miętus nie zakwalifikował się do decydującej rundy i ukończył rywalizację na 36. miejscu. (PAP)