Wojciech Fortuna skacze po złoty medal w Sapporo (foto: PAP/CAF)

Osiągnięcia Polaków:
Leon Jucewicz zajął 8. miejsce w wieloboju łyżwiarskim

• St. Moritz 1928

Bronisław Czech zajął 10. miejsce w kombinacji norweskiej
Narciarska drużyna patrolu wojskowego - Zdzisław Woycicki, Władysław Żytkowicz, Władysław Czech, Tadeusz Zajdel - uplasowała się na 7. miejscu.

• Lake Placid 1932

Hokeiści zajęli 4. miejsce.
Bronisław Czech uplasował się na 7. pozycji w kombinacji norweskiej.

• Garmisch-Partenkirchen 1936

Stanisław Marusarz zajął 5. miejsce w skokach narciarskich i 7. miejsce w kombinacji norweskiej.
Janusz Kalbarczyk uplasował się na 9. miejscu w łyżwiarstwie szybkim na dystansie 10 000 m.
Narciarska sztafeta 4 x 10 km - Marian Woyna-Orlewicz, Michał Górski, Stanisław Karpiel, Bronisław Czech; rezerwowi: Jan Bochenek, Jerzy Ustupski - zajęła 7. miejsce.

• St. Moritz 1948

Polscy hokeiści zajęli 6 miejsce.

• Oslo 1952

Polscy hokeiści zajęli 6. miejsce.

• Cortina d'Ampezzo 1956

Franciszek Groń-Gąsienica wywalczył brązowy medal w kombinacji norweskiej.
Maria Gąsienica Buk-Kowalska, Józefa Pękasa-Czerniawska i Zofia Krzeptowska-Gąsienica-Buk uplasowały się na 5. miejscu w narciarskiej sztafecie kobiet 3 x 5 km.

• Squaw Valley 1960

Elwira Seroczyńska wywalczyła srebrny medal w łyżwiarstwie szybkim na dystansie 1 500 m. Na dystansie 500 m była szósta i siódma na 3 000 m.
Helena Pilejczyk zdobyła brąz w łyżwiarstwie szybkim na dystansie 1 500 m.
W biegu na 1 000 m polska panczenistka uplasowała się na 5 miejscu, zaś na dystansie 3 000 m była szósta.
Stefania Biegun, Helena Gąsienica Daniel i Józefa Czarniawska zajęły 4. miejsce w narciarskiej sztafecie kobiet 3 x 5 km.
Narciarska sztafeta mężczyzn 4 x 10 km - Józef Rysula, Józef Gut-Misiaga, Andrzej Mateja, Kazimierz Zelek - uplasowała się na 6. pozycji.

• Innsbruck 1964

Biathlonista Józef Rubiś w biegu na 20 km zajął 6. miejsce.
Teresa Trzebunia, Czesława Stopka i Stefania Biegun zajęły 7. miejsce w narciarskiej sztafecie kobiet 3 x 5 km.
Józef Przybyła uplasował się na 9. pozycji w konkursie skoków na dużej skoczni.
Irena Pawełczyk zajęła 4. miejsce w saneczkarstwie, piąta była Barbara Flont , a 8. miejsce zajęła Helena Macher.
W saneczkarskich jedynkach mężczyzn Mieczysław Pawełkiewicz zajął 6. miejsce. Lucjan Kudzia, Ryszard Pędrak w saneczkarskich dwójkach zajęli 5. miejsce, a Edward Fender i Mieczysław Pawełkiewicz w tej samej konkurencji uplasowali się na 7. pozycji.

• Grenoble 1968

Weronika Budny, Józefa Czarniawska, Stefania Biegun uplasowały się na 5. miejscu w narciarskiej sztafecie 3 x 5 km.
Stefania Biegun zajęła 9. miejsce w biegu narciarskim na 5 km.
W kombinacji norweskiej 6. miejsce zajął Józef Gąsienica. Na tym samym miejscu uplasował się w slalomie specjalnym Andrzej Bachleda-Curuś.
Biathlonowa sztafeta 4 x 7,5 km - Józef Różak, Stanisław Łukaszczyk, Andrzej Fiedor, Stanisław Szczepanik - była czwarta.
W biegu na 20 km biathlonista Stanisław Szczepanik zajął 4 miejsce. W tym samym biegu na 8. pozycji uplasował się Stanisław Łukaszczyk.
Helena Macher była czwarta w saneczkarskich jedynkach kobiet, Jadwiga Damse zajęła piąte miejsce, a Anna Mąka siódme.
W saneczkarskich jedynkach mężczyzn Zbigniew Gawior uplasował się na 4. pozycji, a Jerzy Wojnar był 8.
W saneczkarskich dwójkach mężczyzn 6. miejsce zajęli Ryszard Gawior i Zbigniew Gawior.

• Sapporo 1972

Wojciech Fortuna zwyciężył w skokach narciarskich na dużej skoczni. Na średniej skoczni był 6.
Biathlonowa sztafeta 4 x 7,5 km - Józef Różak, Józef Stopka, Andrzej Rapacz, Aleksander Klima - zajęła 7. miejsce.
Dziewiąty w biathlonowym biegu na 20 km był Aleksander Klima.
Narciarska sztafeta kobiet 3 x 5 km - Anna Duraj, Józefa Chromik, Weronika Budny - zajęła 7. miejsce.
Andrzej Bachleda-Curuś zajął miejsca 9-10 w slalomie gigancie.
W saneczkarskich jedynkach kobiet Wiesława Martyka była 6-7, podobnie jak Halina Kanasz. Dziewiąte miejsce zajęła Barbara Piecha.
Saneczkarska dwójka mężczyzn - Mirosław Więckowski, Wojciech Kubik -uplasowała się na miejscach 5-6. Inna dwójka - Lucjan Kudzia, Ryszard Gawior -była 9-10.

• Innsbruck 1976

Łyżwiarska para taneczna Teresa Weyna i Piotr Bojańczyk była 9.
Panczenistka Erwina Ryś w łyżwiarskim wyścigu na 1 500 m zajęła 8. miejsce..

• Lake Placid 1980

Erwina Ryś-Ferenc zajęła 5. miejsce w łyżwiarstwie szybkim na dystansie 3 000 m.
Józef Łuszczek był 6. w biegu narciarskim na 15 km. W biegu na 30 km był piąty.

• Sarajewo 1984

Erwina Ryś-Ferenc zajęła piąte miejsce w wyścigu łyżwiarskim na dystansie 1 500 m i siódme w wyścigu na 1 000 m.
W slalomie specjalnym Małgorzata Tlałka zajęła 6. miejsce.
Piotr Fijas był 7. w skokach narciarskich na średniej skoczni.

• Calgary 1988

Grzegorz Filipowski zajął 5. miejsce w łyżwiarstwie figurowym.
Erwina Ryś-Ferenc była piąta w łyżwiarskim wyścigu na 3 000 m i siódma na 1 500 m.

• Albertville 1992

Stanisław Ustupski zajął 8. miejsce w kombinacji norweskiej.

• Lillehammer 1994

Jaromir Radke zajął 5. miejsce w wyścigu łyżwiarskim na 10 000 m. Był siódmy na dystansie 5 000 m.

• Nagano 1998

W kombinacji alpejskiej na 5. miejscu uplasował się Andrzej Bachleda-Curuś.
Biathlonowa sztafeta 4 x 7,5 km - Tomasz Sikora, Jan Ziemianin, Wiesław Ziemianin, Wojciech Kozub - była piątą.
W biathlonowym biegu na 7,5 km szóste miejsce zajęła Anna Stera.

• Salt Lake City 2002

Adam Małysz wywalczył srebro w skokach narciarskich na dużej skoczni. W skokach na średniej skoczni zdobył brąz.
Jagna Marczułajtis zajęła 4. miejsce w snowboardowym slalomie gigancie równoległym.
W łyżwiarstwie figurowym para sportowa - Dorota Siudek i Mariusz Siudek - była 7.
Janusz Krężelok zajął 9. miejsce w narciarskim sprincie na dystansie 1,5 km.

• Turyn 2006

Tomasz Sikora w biathlonowym biegu na 15 km wywalczył srebro.
Justyna Kowalczyk zdobyła brązowy medal w biegu narciarskim na dystansie 30 km techniką dowolną.
Piąta w biathlonowym biegu indywidualnym na 15 km była Krystyna Pałka.
W drużynowym konkursie skoków narciarskich polska drużyna uplasowała się na 5. miejscu.
Adam Małysz zajął 7. miejsce w skokach narciarskich na skoczni normalnej.
7. miejsce w narciarskim sprincie drużynowym uzyskał Janusz Krężelok i Maciej Kreczmer.
W łyżwiarskim wyścigu na 1000 m. Katarzyna Wójcicka zajęła 8. miejsce.
8. miejsce w narciarskim biegu łączonym na 15 km zajęła Justyna Kowalczyk.