przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
Poniedziałek, 2 maja 2016

Pierwsza inicjatywa legislacyjna Prezydenta RP z zakresu oświaty polonijnej

W Belwederze przed południem Prezydent RP Andrzej Duda podpisał pierwszą inicjatywę legislacyjną z zakresu oświaty polonijnej. Projekt został opracowany jako odpowiedź na potrzeby Polonii i Polaków mieszkających za granicą.  
1 2 3 4

Aktualności

Poniedziałek, 2 maja 2016

Biało-czerwony Pałac Prezydencki

Od 1 do 3 maja na fasadzie Pałacu Prezydenckiego można oglądać okolicznościową iluminacje przygotowaną z okazji Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, Dnia Polonii i Polaków oraz Święta Narodowego Trzeciego Maja. 
Poniedziałek, 2 maja 2016

Wystąpienie w Dniu Flagi RP i Dniu Polonii i Polaków za Granicą

Wystąpienie Prezydenta RP w Dniu Flagi RP i Dniu Polonii i Polaków za Granicą (fot. Andrzej Herchorowicz / KPRP) Cieszę się, że właśnie dziś, tu w Warszawie w Belwederze pod tą biało-czerwoną, którą przed chwilą podnieśliśmy na maszt mogę gościć moich rodaków przybywających z najdalszych zakątków świata - powiedział 2 maja prezydent Andrzej Duda. 
Poniedziałek, 2 maja 2016

Prezydent odznaczył przedstawicieli środowisk polonijnych

Odznaczenia za wybitne zasługi w działalności na rzecz środowisk polonijnych, za krzewienie polskiej kultury i tradycji narodowych wręczył w Dniu Polonii i Polaków za Granicą prezydent Andrzej Duda. Uroczystość odbyła się na dziedzińcu Belwederu. 
Poniedziałek, 2 maja 2016

Przesłanie z okazji 95. rocznicy III powstania śląskiego

Dzisiaj w imieniu całego narodu polskiego składam hołd bohaterskim powstańcom śląskim. Ze czcią chylę czoła przed wieloma pokoleniami Ślązaków, którzy mimo oderwania od Polski oparli się naporowi germanizacji - napisał prezydent Andrzej Duda. 
Niedziela, 1 maja 2016

Życzenia Prezydenta RP z okazji Święta Paschy

Z okazji Święta Paschy wszystkim wiernym chrześcijańskich Kościołów wschodnich życzę wszelkiej pomyślności, pokoju i nadziei - napisał prezydent Andrzej Duda w liście do wiernych Kościołów wschodnich. 
Piątek, 29 kwietnia 2016

Pierwsza Dama odwiedziła Dom Pomocy Społecznej dla Kobiet

Pierwsza Dama odwiedziła Dom Pomocy Społecznej dla Kobiet im. Św. Józefa Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia. Okazją był 15-lecie poświęcenia Ośrodka, zbiegające się z rocznicą kanonizacji św. Siostry Faustyny. 
Prezydent.pl w YouTube

Wideo

Prezydent.pl na flickr

GaleriaOpuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.