przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Środa, 13 czerwca 2018

Doradca Cezary Kochalski na V Kongresie Polska Chemia

  |   Doradca Cezary Kochalski na V Kongresie Polska Chemia Doradca Cezary Kochalski na V Kongresie Polska Chemia

Profesor Cezary Kochalski, Doradca Prezydenta RP wziął udział w V Kongresie Polska Chemia, który odbył się 13 czerwca 2018 roku w Wieliczce. Kongres jest najważniejszym wydarzeniem dla polskiej branży chemicznej. Ponad 400 przedsiębiorców z całego kraju rozmawiało o problemach, szansach i wyzwaniach, przed jakimi obecnie stoi sektor chemiczny w Polsce.

 

W ramach swojego przemówienia Doradca Cezary Kochalski zwrócił uwagę, że Kongres odbywa się w roku obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Przemysł chemiczny odegrał bardzo ważną rolę w procesie odbudowy Rzeczypospolitej przez wszystkie okresy od odzyskania niepodległości:  okresie międzywojennym przechodząc przez wszystkie kryzysy tego czasu oraz czas przyspieszonego rozwoju przed II wojną światową, po II wojnie światowej, po roku 1989.

 

Kongres – zdaniem  Doradcy –  ma szczególna rangę również ze względu na sektor, którego dotyczy oraz wyniki tegoż sektora. Przedsiębiorstwa branży chemicznej pomnażają swoją wartość. Trzeba jednocześnie pamiętać, że wartość przedsiębiorstw chemicznych zależy od tego, jak sprostają wyzwaniom w przyszłości . W tym kontekście trzeba docenić , że podczas Kongresu zamierza się dyskutować o nośnikach wartości, i tych w sferze operacyjnej, i tych związanych z finansowaniem, inwestycjami. Branża chemiczna to sektor, w którym szczególne znaczenie ma postęp techniczny, w ekonomii traktowany jako kluczowy czynnik rozwoju gospodarki narodowej. Postęp techniczny jest związany z innowacjami, a te zawsze, nieodzownie z ryzykiem. Ważne jest, aby branża chemiczna umiejętnie zarządzała ryzykiem.

 

Doradca podkreślił, że Prezydent RP stara się aktywnie wspierać rozwój polskiej gospodarki, w tym również branży chemicznej, podejmując między innymi aktywności w ramach dyplomacji gospodarczej, współpracy z rządem w procesach legislacyjnych, w ramach przedsięwzięć typu „Start-upy w Pałacu” czy w ramach aktywności Narodowej Rady Rozwoju.  Wyraził również pewność, iż sektor chemiczny poradzi sobie z wyzwaniami, które przed nim stoją, a wysiłki podejmowane przez poszczególne przedsiębiorstwa mogą stać się dla nich podstawą do nominacji i otrzymania Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP, czego Pan Doradca Cezary Kochalski życzył uczestnikom Kongresu.

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.