przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Sobota, 21 lipca 2018

Doradca Bogusław Winid na uroczystości nadania imienia Meriana Caldwella Coopera rondu w Rzeszowie

  |   Doradca Bogusław Winid na uroczystości nadania imienia Meriana Caldwella Coopera rondu w Rzeszowie Doradca Bogusław Winid na uroczystości nadania imienia Meriana Caldwella Coopera rondu w Rzeszowie Doradca Bogusław Winid na uroczystości nadania imienia Meriana Caldwella Coopera rondu w Rzeszowie

21 lipca 2018 r.  Bogusław Winid, Doradca Prezydenta RP uczestniczył w uroczystości nadania imienia Meriana Caldwella Coopera rondu w Rzeszowie.

 

W uroczystości, poza mieszkańcami miasta udział wzięli miedzy innymi: Tadeusz Ferenc, Prezydent Miasta Rzeszów, Duncan Hunter, członek Izby Reprezentantów Kongresu Stanów Zjednoczonych z Kalifornii, Joel Anderson, członek Senatu Stanu Kalifornia, przedstawiciele miejscowych władz lokalnych, przedstawiciele konsulatu USA w Krakowie.

 

W trakcie uroczystości Bogusław Winid odczytał list Prezydenta RP, w którym Andrzej Duda przywołał osobę i zasługi Meriana Coopera, generała brygadiera Armii Stanów Zjednoczonych i podpułkownika Sił Powietrznych Rzeczypospolitej Polskiej w wojnie polsko-bolszewickiej. Generał Cooper był jednym ze współorganizatorów i pilotów słynnej Eskadry Kościuszkowskiej, która wspierała Wojsko Polskie w walce z nawałą bolszewicką w 1920 roku. Po powrocie do Stanów Zjednoczonych, M. Cooper został słynnym producentem filmowym. W 1933 nakręcił film „King Kong”. Do chwili śmierci - 21 kwietnia 1973 roku był wielkim przyjacielem Polski i Polaków w USA.

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.