przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Ważne

W związku z tragiczną śmiercią Prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza od piątku od godz. 17.00 do soboty do godz. 19.00 w całym kraju obowiązuje żałoba narodowa. // W związku z tragiczną śmiercią Prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza od piątku od godz. 17.00 do soboty do godz. 19.00 w całym kraju obowiązuje żałoba narodowa. //
| | |
A | A | A
Sobota, 16 grudnia 2017

Minister Łapiński: Planowane jest spotkanie Prezydenta RP z szefem PKW

W najbliższych dniach, jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia, dojdzie do spotkania Prezydenta Andrzeja Dudy z przewodniczącym Państwowej Komisji Wyborczej Wojciechem Hermelińskim - poinformował w sobotę rzecznik Prezydenta RP Krzysztof Łapiński.

 

Do spotkania dojdzie na prośbę Hermelińskiego, który chce przedstawić Prezydentowi zastrzeżenia do zmian PiS w Kodeksie wyborczym uchwalonych w tym tygodniu przez Sejm.

 

Minister Łapiński o możliwym terminie spotkania mówił w sobotę podczas audycji w radiowej Trójce.

 

Jak podkreślił, Prezydent przygląda się pracom nad nowelą Kodeksu wyborczego (w przyszłym tygodniu zajmie się nią Senat). - Będzie te prace oceniał, jak zawsze, na pewnym etapie, gdy będą się one zbliżały ku końcowi - zaznaczył.

 

- Na pewno Prezydentowi będzie zależało na tym, by te ustawy w żaden sposób nie wprowadziły zamieszania czy zakłócenia procesu wyborczego  - podkreślił Krzysztof Łapiński. (PAP, MK)

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.