przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Poniedziałek, 18 grudnia 2017

Minister Adam Kwiatkowski z wizytą na Ukrainie

  |  

Przebywający na Ukrainie w ramach Akcji Pomocy Polakom na Wschodzie Sekretarz Stanu Adam Kwiatkowski 16 grudnia br. przybył do Winnicy, gdzie wziął udział w spotkaniu opłatkowym z Polakami zamieszkałymi w winnickim okręgu konsularnym. Uroczystość uświetnił koncert kolęd w wykonaniu Zespołu Centrum Edukacji Artystycznej  Uniwersytetu im. Jana Kochanowskiego w Kielcach, miasta partnerskiego Winnicy.

 

Zobacz także: Minister Adam Kwiatkowski oddał hołd ofiarom masowych mordów na Ukrainie Minister Adam Kwiatkowski na Ukrainie w ramach Akcji Pomocy Polakom na Wschodzie 17 grudnia br. Minister uczestniczył wspólnie z miejscowymi Rodakami we mszy św., po której wraz z biskupem  ordynariuszem diecezji kamieniecko-podolskiej Leonem Dubrawskim złożył, w imieniu Prezydenta RP Pana Andrzeja Dudy,  kwiaty pod pomnikiem św. Jana Pawła II, pod tablicą upamiętniając pobyt Marszałka Józefa Piłsudskiego w Winnicy i jego spotkanie z atamanem Symonem Petlurą oraz pod tablicą ku czci ofiar Zbrodni Winnickiej, Polaków pomordowanych przez NKWD w latach 1937-1938 w ramach tzw. operacji polskiej.

 

Następnie Sekretarz Stanu Adam Kwiatkowski udał się na spotkanie opłatkowe z Polakami zamieszkałymi w Połonnem. Minister przekazał, w imieniu Prezydenta RR Pana Andrzeja Dudy, Flagę RP Kulturalno-Oświatowemu Centrum Polskiej Mniejszości Narodowej. Wręczył również Karty Polaka siedmiu miejscowym Rodakom. Jasełka oraz występy artystyczne w wykonaniu dzieci i młodzieży polskiego pochodzenia uświetniły program spotkania, które poprowadziła Pani Redaktor Anna Popek.

 

18 grudnia br. Adam Kwiatkowski odwiedził Rodaków zamieszkałych w Szepietówce. Podczas uroczystego spotkania Adam Kwiatkowski wręczył Flagę RP przedstawicielom Sobotnio-Niedzielnej Szkoły działającej przy Szepietowskim Oddziale Związku Polaków na Ukrainie. Minister przekazał w imieniu Pary Prezydenckiej życzenia na Boże Narodzenie i Nowy Rok, świąteczne upominki dla dzieci  i młodzieży oraz pomoc dla najbardziej potrzebujących polskich rodzin. Trafiła ona do Polaków mieszkających w Połonnem, Szepietówce, Sławucie i Nietyszynie.

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.