przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Poniedziałek, 26 marca 2018

Krzysztof Łapiński: W ciągu kilku dni decyzja Prezydenta ws. ustawy degradacyjnej

Rzecznik Prezydenta RP Krzysztof Łapiński

- Prezydent Andrzej Duda decyzję ws. ustawy degradacyjnej podejmie w ciągu kilku dni; opinie prawników prezydenckich w żaden sposób nie podważają istoty tej ustawy - powiedział rzecznik Prezydenta Krzysztof Łapiński. 
 

Zdaniem ministra Łapińskiego "dobrze funkcjonujące państwo demokratyczne załatwiłoby tę sprawę dawno temu". - Na przykład w 1990 roku, kiedy odzyskało suwerenność, kiedy odzyskało możliwość stanowienia prawa już bez ingerencji zewnętrznej - wskazał. Jak dodał, obecnie wprowadzenie takich przepisów to "naprawianie pewnych zaszłości po wielu latach".

 

Krzysztof Łapiński pytany o to, czy planowana jest wizyta Andrzeja Dudy w Białym Domu, zaznaczył, że Prezydent będzie w maju uczestniczył w sesji ONZ w Nowym Yorku. - Są prowadzone pewne, ewentualne rozmowy, czy w tym czasie jest możliwe np. spotkanie z prezydentem Trumpem, ale wszystko przed nami - powiedział mknister.

 

- W tej chwili żadnych decyzji nie ma. Kwestia ewentualnego terminu spotkania dwustronnego nie jest związana z wizytą prezydenta Andrzeja Dudy na majowej sesji ONZ w Nowym Jorku. To dwie rożne sprawy - powiedział rzecznik prezydenta.

 

Dodał, że Prezydent planuje również wizytę w Chicago, gdzie spotka się m.in. z Polonią amerykańską. - A czy w tym czasie w którymś z tych miejsc uda się zorganizować takie spotkanie – to zobaczymy, tutaj nic przesądzamy - podkreślił. (PAP/RMF)

 

 
 
Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.