przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Poniedziałek, 7 września 2015

Spotkanie z prezydentem Ukrainy w Kijowie

Spotkanie ministra Krzysztofa Szczerskiego z prezydentem Ukrainy

Jeszcze w tym roku planowana jest wymiana wizyt na najwyższym szczeblu między Polską i Ukrainą. Prezydent Andrzej Duda został zaproszony do Kijowa przez Prezydenta Petra Poroszenkę, który z kolei będzie gościł w Polsce.


Do pierwszego spotkania obu głów państw dojdzie podczas sesji Zgromadzenia Ogólnego ONZ pod koniec września w Nowym Jorku.


Odnowiony zostanie także Komitet Konsultacyjny Prezydentów Polski i Ukrainy.

To tylko część z ustaleń dotyczących "mapy drogowej" relacji polsko-ukraińskich, które omawiał w piątek w Kijowie minister Krzysztof Szczerski - Sekretarz Stanu w KPRP. Spotkał się on z Prezydentem Ukrainy, premierem i ministrem spraw zagranicznych tego kraju. Zobacz także: Minister Szczerski w Kijowie o współpracy prezydentów Polski i Ukrainy

Rozmowy ministra Szczerskiego dotyczyły współpracy w czterech obszarach: bezpieczeństwa i pokoju w Europie Wschodniej, zarządzania wschodnią granicą Unii Europejskiej, roli Polski we wdrażaniu umowy stowarzyszeniowej i umowy o wolnym handlu między Unią Europejską i Ukrainą oraz kwestii systematycznego i konsekwentnego dialogu historycznego i narodowego.

 

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.