przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Wtorek, 15 listopada 2016

Paczki od Pary Prezydenckiej dla Banku Żywności

  |   20. Świąteczna Zbiórka Żywności będzie prowadzona 25-27 listopada w 3,5 tys. sklepów spożywczych w ponad 500 miejscowościach w Polsce. (fot. Krzysztof Sitkowski / KPRP) 20. Świąteczna Zbiórka Żywności będzie prowadzona 25-27 listopada w 3,5 tys. sklepów spożywczych w ponad 500 miejscowościach w Polsce. (fot. Krzysztof Sitkowski / KPRP) 20. Świąteczna Zbiórka Żywności będzie prowadzona 25-27 listopada w 3,5 tys. sklepów spożywczych w ponad 500 miejscowościach w Polsce. (fot. Krzysztof Sitkowski / KPRP) 20. Świąteczna Zbiórka Żywności będzie prowadzona 25-27 listopada w 3,5 tys. sklepów spożywczych w ponad 500 miejscowościach w Polsce. (fot. Krzysztof Sitkowski / KPRP) 20. Świąteczna Zbiórka Żywności będzie prowadzona 25-27 listopada w 3,5 tys. sklepów spożywczych w ponad 500 miejscowościach w Polsce. (fot. Krzysztof Sitkowski / KPRP) 20. Świąteczna Zbiórka Żywności będzie prowadzona 25-27 listopada w 3,5 tys. sklepów spożywczych w ponad 500 miejscowościach w Polsce. (fot. Krzysztof Sitkowski / KPRP) 20. Świąteczna Zbiórka Żywności będzie prowadzona 25-27 listopada w 3,5 tys. sklepów spożywczych w ponad 500 miejscowościach w Polsce. (fot. Krzysztof Sitkowski / KPRP) 20. Świąteczna Zbiórka Żywności będzie prowadzona 25-27 listopada w 3,5 tys. sklepów spożywczych w ponad 500 miejscowościach w Polsce. (fot. Krzysztof Sitkowski / KPRP)

W Świąteczną Zbiórkę Żywności po raz drugi zaangażowała się para prezydencka. Paczki w imieniu Andrzeja i Agaty Dudy przekazał podsekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta RP Wojciech Kolarski.

 

- Ta akcja z jednej strony ma bardzo konkretny cel. Trzeba zebrać żywność, która będzie potrzebna po to, żeby się dzielić z innymi w czasie świątecznym, wtedy kiedy nikt nie może zostać sam. Ta akcja ma też uczyć nas wszystkich, że koło nas są osoby potrzebujące - powiedział Minister Wojciech Kolarski, który na zaproszenie Federacji Polskich Banków Żywności wziął udział w spotkaniu w związku z inauguracją obchodów 20. Świątecznej Zbiórki Żywności. 

 

20. Świąteczna Zbiórka Żywności będzie prowadzona 25-27 listopada w 3,5 tys. sklepów spożywczych w ponad 500 miejscowościach w Polsce. Zebrane produkty trafią do organizacji partnerskich, którym codziennie pomagają Banki Żywności - m.in. do jadłodajni dla ubogich, noclegowni dla bezdomnych, domów dla samotnych matek, świetlic dla ubogich dzieci i organizacji zajmujących się opieką nad najuboższymi.

[PAP]

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.