przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Wtorek, 11 kwietnia 2017

Spotkanie Ministra Pawła Muchy z kredytobiorcami

  |   Minister zapewnił o ciągłej gotowości Kancelarii Prezydenta RP do dialogu w sprawie możliwych form wsparcia kredytobiorców. Minister zapewnił o ciągłej gotowości Kancelarii Prezydenta RP do dialogu w sprawie możliwych form wsparcia kredytobiorców. Minister zapewnił o ciągłej gotowości Kancelarii Prezydenta RP do dialogu w sprawie możliwych form wsparcia kredytobiorców. Minister zapewnił o ciągłej gotowości Kancelarii Prezydenta RP do dialogu w sprawie możliwych form wsparcia kredytobiorców. Minister zapewnił o ciągłej gotowości Kancelarii Prezydenta RP do dialogu w sprawie możliwych form wsparcia kredytobiorców.

11 kwietnia Paweł Mucha, Zastępca Szefa Kancelarii Prezydenta RP spotkał się z przedstawicielami Stowarzyszenia „Stop Bankowemu Bezprawiu”, aby omówić bieżące działania Kancelarii Prezydenta RP w zakresie rozwiązania kryzysu na runku kredytów odnoszonych do walut obcych, a także zapoznać się z oczekiwaniami, jakie zgłasza strona społeczna odnośnie procedowanego obecnie w Sejmie prezydenckiego projektu ustawy o zasadach zwrotu niektórych należności wynikających z umów kredytu i pożyczki , tzw. „ustawy spreadowej”.


Przedstawiciele Stowarzyszenia przede wszystkim zwrócili uwagę na potrzebę głębszej analizy skutków społecznych, jakie wiążą się z trudnościami w obsłudze kredytów indeksowanych i denominowanych, a także na konieczność aktywniejszego poszukiwania metody rozłożenia kosztów bilansowych ewentualnej restrukturyzacji kredytów na lata. Zdaniem przedstawicieli kredytobiorców skutki społeczne kryzysu są nie do końca rozpoznane i oszacowane a do opinii publicznej docierają jedynie informacje o potencjalnych zagrożeniach dla sektora bankowego. Minister Paweł Mucha stwierdził, że w pracach Kancelarii Prezydenta RP nad koncepcjami regulacji skutki społeczne były brane pod uwagę w takim samym stopniu jak skutki finansowe.


Minister przypomniał, że wejście w życie ustawy „spreadowej” będzie pierwszym krokiem w procesie przywracania równości stron umów kredytowych. Kolejnymi, zgodnie z zapowiedzią, będą działania rekomendowane przez Komitet Stabilności Finansowej.


Minister zapewnił o ciągłej gotowości Kancelarii Prezydenta RP do dialogu w sprawie możliwych form wsparcia kredytobiorców.
 

 

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.