przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Poniedziałek, 9 kwietnia 2018

Wywiad ministra Łapińskiego dla „Wprost”

O powodach weta Prezydenta Andrzeja Dudy do tzw. ustawy degradacyjnej, planowanym referendum konstytucyjnym, współpracy Pałacu Prezydenckiego z MON i wyborach w 2020 r. - mówi w wywiadzie dla „Wprost” minister Krzysztof Łapiński. 
Sobota, 7 kwietnia 2018

„My, Polacy, zawsze będziemy przechowywać w pamięci ich drogi życiowe i osiągnięcia”

Pomnik Zbigniewa Wassermanna odsłonięto w sobotę w „Panteonie Bohaterów”, w Dolinie 96 Dębów Smoleńskich w Ossowie. Podczas uroczystości list Prezydenta RP Andrzeja Dudy odczytał minister Andrzej Dera. 
Sobota, 7 kwietnia 2018

Szef KPRP na X Otwartym Forum Rolników Pomorza i Kujaw

Jest mi niezmiernie miło uczestniczyć w dzisiejszej uroczystości inaugurującej X Otwarte Forum Rolników Pomorza i Kujaw - powiedziała minister Halina Szymańska w sobotę w Dworku Prezydenta RP w Ciechocinku. 
Czwartek, 5 kwietnia 2018

Min. Mucha: Prezydent jest konsekwentny, jeśli chodzi o potępienie okresu komunistycznego

Tzw. ustawa degradacyjna stawia w lepszej sytuacji prawnej zbrodniarzy stalinowskich niż członków WRON, w tym gen. Mirosława Hermaszewskiego - podkreślił w czwartek wiceszef KPRP Paweł Mucha, komentując decyzję Prezydenta o wecie do ustawy. 
Czwartek, 5 kwietnia 2018

Krzysztof Szczerski: Nie chcemy prorosyjskiej, antyamerykańskiej UE

Nie powinniśmy chcieć być jedynie zasobem Berlina, nawet w pozytywnym tego słowa znaczeniu. Powinniśmy budować relacje prawdziwie partnerskie - podkreśla minister Krzysztof Szczerski w rozmowie z „Dziennikiem Gazetą Prawną”. 
Środa, 4 kwietnia 2018

Minister Łapiński: Weto nie powinno przekreślać dobrej współpracy Prezydenta z PiS

Ustawa degradacyjna zakończyła się wetem, ale nie powinno ono w żaden sposób przekreślić dobrej współpracy Prezydenta Andrzeja Dudy z obozem rządzącym - uważa minister Krzysztof Łapiński. Jak dodał, do projektu ustawy prezydenccy prawnicy zgłaszali uwagi. 
Niedziela, 1 kwietnia 2018

Minister Łapiński: Prezydent za dokonywaniem rozrachunków z przeszłością

Prezydent Andrzej Duda jest za dokonywaniem rozrachunków z przeszłością, także symbolicznych; tzw. ustawę degradacyjną zawetował z powodu jej mankamentów - podkreślił w niedzielę minister Krzysztof Łapiński. 
Sobota, 31 marca 2018

Minister Łapiński: Prezydent podjął decyzję ważną, ale też odważną

W sprawie tzw. ustawy degradacyjnej Prezydent podjął decyzję ważną, ale też odważną, mając świadomość, że reakcje mogą być różne, że spotka się i z krytyką, także ze strony osób z obozu, z którego się wywodzi - mówił minister Krzysztof Łapiński. 
1 POPRZEDNIA 78910111213  146
Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.