przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Piątek, 12 października 2018

Min. Mucha: Powołanie przez Prezydenta sędziów SN nie jest przedmiotem unijnego postępowania

Powołanie przez Prezydenta nowych sędziów SN nie jest przedmiotem jakiegokolwiek postępowania, w tym wystąpienia Komisji Europejskiej do TSUE – mówił wiceszef KPRP podczas wspólnej konferencji ministrów Pawła Muchy i Błażeja Spychalskiego. 
Piątek, 12 października 2018

Minister Mucha: NSA nie jest właściwy do ingerowania w zakres kompetencji Prezydenta

Minister Paweł Mucha wyraził przekonanie, że nie ma żadnej "wadliwości" w procedurze powoływania sędziów Sądu Najwyższego. - Naczelny Sąd Administracyjny nie jest podmiotem właściwym do ingerowania w zakres kompetencji Prezydenta w tym obszarze - mówił. 
Piątek, 12 października 2018

Międzynarodowa Konferencja „Rozwój energetyki rozproszonej a ograniczenie smogu na obszarach wiejskich” z udziałem minister Szymańskiej

Szef KPRP minister Halina Szymańska reprezentowała Prezydenta podczas III Edycji Międzynarodowej Konferencji: „Rozwój energetyki rozproszonej a ograniczenie smogu na obszarach wiejskich”, która odbyła się w Grodnie k. Międzyzdrojów. 
Czwartek, 11 października 2018

Prezydenccy ministrowie o reformie sprawiedliwości

Nie ma na co czekać, trzeba reformować wymiar sprawiedliwości – powiedział wiceszef Kancelarii Prezydenta Paweł Mucha, pytany, dlaczego Prezydent Andrzej Duda nie zaczekał z powołaniami sędziów Sądu Najwyższego na wyrok Trybunału Sprawiedliwości UE. 
Czwartek, 11 października 2018

Uroczystość wmurowania kamienia węgielnego pod budowę Muzeum Historii Polski z udziałem ministra Kolarskiego [PL/ENG]

Podsekretarz Stanu w KPRP Wojciech Kolarski reprezentował Prezydenta podczas uroczystości podpisania aktu erekcyjnego i wmurowania kamienia węgielnego pod budowę Muzeum Historii Polski na Cytadeli Warszawskiej. 
Czwartek, 11 października 2018

Wizyta ministra Adama Kwiatkowskiego w USA

W dniach 7-11 października Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta RP Adam Kwiatkowski przebywał w USA, gdzie m.in. w imieniu Prezydenta wręczył akt nominacji generalskiej pułkownikowi Emilowi Mentlowi - weteranowi walk o Tobruk. 
Środa, 10 października 2018

Prezydent weźmie udział w spotkaniu Prezydentów V4 na Słowacji

Prezydent Andrzej Duda w czwartek i piątek weźmie udział w spotkaniu Prezydentów państw Grupy Wyszehradzkiej w Szczyrbskim Jeziorze na Słowacji. Wśród tematów m.in. wyzwania stojące przed Europą, odpowiedzialna polityka społeczna i postęp technologiczny. 
Środa, 10 października 2018

Pamięć o ofiarach katastrofy smoleńskiej

Minister Paweł Mucha złożył w kaplicy Pałacu Prezydenckiego kwiaty przed tablicą poświęconą pamięci Pary Prezydenckiej Lecha i Marii Kaczyńskich, ostatniego Prezydenta RP na uchodźstwie i pracowników Kancelarii, którzy zginęli w katastrofie smoleńskiej. 
1 POPRZEDNIA 1234567  171
Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.