przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Czwartek, 14 września 2017

Minister Łapiński: Prace nad projektami ustaw o SN i KRS są na ukończeniu

"24 lipca prezydent ogłaszał swoją decyzję o zawetowaniu dwóch ustaw o SN i KRS i powiedział, że ma nadzieję, że w ciągu dwóch miesięcy przedstawi swoje nowe projekty. Mogę powtórzyć, że to będzie termin tych dwóch miesięcy - prezydent chce go dochować". 
Czwartek, 14 września 2017

Minister Dera: Zmiany są głębokie, bo tego wymaga sądownictwo

Kancelaria Prezydenta RP nie odczuwa żadnego nacisku - powiedział w programie „Tak Jest” w TVN24 Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta RP Andrzej Dera, odnosząc się do kampanii bilboardowej Polskiej Fundacji Narodowej dotyczącej zmian w sądownictwie. 
Czwartek, 14 września 2017

Wernisaż wystawy „60 Warszawskich Jesieni. Impresje muzyczne”

Podsekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta RP Wojciech Kolarski uczestniczył w otwarciu wystawy „60 Warszawskich Jesieni. Impresje muzyczne” w warszawskiej Galerii Kordegarda. 
Środa, 13 września 2017

Ostatnie pożegnanie Julii Hartwig

W kościele pw. św. Karola Boromeusza w Warszawie pożegnano śp. Julię Hartwig. W imieniu prezydenta Andrzeja Dudy w uroczystościach pogrzebowych uczestniczył minister Wojciech Kolarski, który odczytał list Głowy Państwa. 
Środa, 13 września 2017

Krzysztof Szczerski dla "GP": Decyzja ws. reparacji musi uwzględniać uwarunkowania polityczne i prawne

Ewentualna decyzja w sprawie reparacji wojennych musi mieć na względzie uwarunkowania polityczne i prawne; praca nad ich oceną należy teraz do rządu - podkreśla w wywiadzie dla "Gazety Polskiej" Krzysztof Szczerski. 
Wtorek, 12 września 2017

Upamiętnienie zamordowanych Żydów z Kurowa oraz Sprawiedliwych, którzy nieśli pomoc prześladowanym

W imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy, minister Wojciech Kolarski wziął udział w upamiętnieniu 2500 Żydów z Kurowa zamordowanych w niemieckich obozach zagłady i egzekucjach w czasie II wojny światowej. 
Wtorek, 12 września 2017

"Problemem Europy są złe ideologie i populizm"

"Wspólnota w Europie przeżywa kryzys i staje przed poważnymi wyzwaniami, dlatego że zbyt często to emocje biorą górę nad zdrowym rozsądkiem, a ostre słowa i radykalne oceny zastępują chłodną analizę" - uważa Szef Gabinetu Prezydenta RP Krzysztof Szczerski 
Poniedziałek, 11 września 2017

Łapiński dla "Wprost": Prawo nie ma spełniać oczekiwań jednej grupy społecznej czy politycznej

Prezydenckie ustawy dot. reformy sądownictwa mają wychodzić naprzeciw oczekiwaniom Polaków, którzy chcą naprawy wymiaru sprawiedliwości - mówi w wywiadzie dla "Wprost" rzecznik prezydenta Krzysztof Łapiński. 
1 POPRZEDNIA 1234567  111
Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.