przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| |
A | A | A

Dożynki Prezydenckie Spała 2015

Logotyp Dożynek PrezydenckichDożynki Prezydenckie miały miejsce w dniach 12-13 września 2015 roku w Spale w województwie łódzkim. Tradycja tego wydarzenia sięga okresu międzywojennego. Po raz pierwszy Starosta dożynek złożył życzenia gospodarzowi, Prezydentowi RP Ignacemu Mościckiemu w Spale w 1927 r., rozpoczynając w ten sposób korowód dożynkowy. Od 2000 roku Dożynki świętowali w Spale Prezydenci: Aleksander Kwaśniewski, śp. Lech Kaczyński, Bronisław Komorowski, a obecnie Prezydent Andrzej Duda.


W Wolnej Polsce spotkano się na Dożynkach Prezydenckich w Spale po raz trzynasty, by wyrazić wdzięczność wszystkim rolnikom za ciężką pracę i zbiór plonów. Święto Dziękczynienia za dary ziemi to także nadzieja na doczekanie w dostatku do następnych plonów.

 

Główna część uroczystości, w której udział wziął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda wraz z Małżonką, rozpoczęła się w niedzielę 13 września uroczystą Mszą św. w Kaplicy Polowej AK. Po Mszy św. korowód dożynkowy przeszedł z kaplicy na stadion Centralnego Ośrodka Sportu, gdzie odbył się Ceremoniał Dożynkowy.

 

Dwudniowym uroczystościom towarzyszyły m.in.: Konkurs na najładniejszy wieniec dożynkowy o Nagrodę Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, występy zespołów ludowych i gwiazd, a także kiermasze, zabawy dla dzieci oraz Miasteczko Regionów.

 

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.