przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Poniedziałek, 29 lutego 2016

Iluminacja z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych

W wigilię Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych na fasadzie Pałacu Prezydenckiego rozbłysła okolicznościowa iluminacja. 
Poniedziałek, 22 lutego 2016

Narodowe Czytanie 2016 - „Quo vadis” Henryka Sienkiewicza    <iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/Ow9OvE6y6Jw" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

„Quo vadis” Henryka Sienkiewicza będzie lekturą Narodowego Czytania w 2016 roku. W tym roku po raz pierwszy Polacy mogli sami dokonać wyboru, jakiej lekturze ma być poświęcona akcja wspólnego czytania. 
Wtorek, 16 lutego 2016

Zapis spotkania dot. Strategii Polskiej Polityki Historycznej

Zapis spotkania inaugurującego prace nad powstaniem Strategii Polskiej Polityki Historycznej, które odbyło się 17 listopada 2015 roku w Belwederze. 
Poniedziałek, 15 lutego 2016

Oświadczenie w związku z Marszem Żołnierzy Wyklętych w Hajnówce

W związku z medialnymi doniesieniami na temat rzekomego patronatu Prezydenta RP nad I Hajnowskim Marszem Żołnierzy Wyklętych (27 lutego), pragniemy poinformować, że Prezydent RP nie objął swoim patronatem wspomnianych uroczystości. 
Czwartek, 28 stycznia 2016

Dyrektor Biura Prasowego w "Sygnałach Dnia"

Piłeczka jest po stronie opozycji - mówił rzecznik prezydenta Marek Magierowski, pytany o spór wokół Trybunału Konstytucyjnego. Dodał, że prezydent nie może zaprzysiąc trzech sędziów TK m.in. dlatego, że wówczas liczba sędziów byłaby niekonstytucyjna. 
Sobota, 23 stycznia 2016

Odpowiedź na tekst o "Dudapomocy" w portalu Natemat.pl

Ze zdumieniem przeczytałem w portalu Natemat.pl tekst poświęcony "Dudapomocy". Jego autor, Manuel Langer, sugeruje, jakoby Biuro Interwencyjnej Pomocy Prawnej nie działało, a prezydent zapomniał o swojej obietnicy z czasów kampanii wyborczej. 
Środa, 2 grudnia 2015

Wspólne oświadczenie Kancelarii Prezydenta RP i przedstawicieli kredytobiorców

Kancelaria Prezydenta RP kontynuuje prace nad regulacją mającą na celu systemowe rozwiązanie problemu tzw. kredytów indeksowanych i denominowanych do walut obcych. 
Wtorek, 1 grudnia 2015

Marek Magierowski nowym dyrektorem Biura Prasowego KPRP

Marek Magierowski jest od 1 grudnia nowym dyrektorem Biura Prasowego Kancelarii Prezydenta RP. Zastąpił na tym stanowisku Katarzynę Adamiak-Sroczyńską. 
1 POPRZEDNIA 2345678  8
Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.