przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| |
A | A | A

Paweł Mucha - Sekretarz Stanu

Paweł Karol Mucha, adwokat, absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu.  Od sierpnia 2015 r. pełnił on funkcję społecznego Doradcy Prezydenta RP Andrzeja Dudy. W toku dotychczasowej pracy w KPRP współdziałał z Biurem ds. Narodowej Rady Rozwoju.

 

Mecenas Paweł Mucha praktykę prawniczą odbywał w Kancelariach Prawnych i Adwokackich w Poznaniu, Szczecinie i Gryfinie. Posiada doświadczenie w zakresie obsługi prawnej podmiotów gospodarczych, osób fizycznych oraz jednostek organizacyjnych samorządu terytorialnego. W latach 2006 - 2010, 2011 – 2014 oraz w obecnej kadencji jest Radnym Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego, pełni m.in. funkcję Przewodniczącego Komisji Rewizyjnej Sejmiku.

 

Działacz społeczny. W latach 2011 – 2016 r. Skarbnik Zarządu oraz koordynator regionalny dla Województwa Zachodniopomorskiego stowarzyszenia Ruch Społeczny im. Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Lecha Kaczyńskiego. Od lipca 2010 r. do chwili obecnej prowadził samodzielną praktykę adwokacką.

 

W dniu 19 grudnia 2016 r. wpisany został na listę adwokatów niewykonujących zawodu Szczecińskiej Izby Adwokackiej. Od 2015 roku prowadzi zajęcia z zakresu prawa administracyjnego i prawa gospodarczego w Wyższej Szkole Administracji Publicznej w Szczecinie.

 

Autor artykułów i komentarzy prawniczych publikowanych w prasie ogólnopolskiej, biuletynach prawniczych, prasie regionalnej i lokalnej oraz mediach elektronicznych.  Jego zainteresowania dotyczą zwłaszcza wykładni prawa, samorządu terytorialnego i prawa gospodarczego. 

 

Prywatnie Paweł Mucha jest żonaty (żona Patrycja Biernat – Mucha), ma dwoje dzieci (syn Marek – 7 l, córka Klara – 11 mies.). Mieszka w Gryfinie.    

 

Minister Paweł Mucha pełni nadzór merytoryczny nad:


- Biurem do spraw Narodowej Rady Rozwoju
- Biurem do spraw Wystąpień Prezydenta i Patronatów.

 

Do kompetencji Sekretarza Stanu Pawła Muchy należy:

 

1) nadzór i koordynacja w sprawach związanych z organizacją Narodowej Rady Rozwoju;

2) współpraca z Narodową Radą Rozwoju;
3) planowanie i realizowanie działań związanych z przygotowywaniem założeń do projektów inicjatyw legislacyjnych Prezydenta
4) nadzór w sprawach związanych ze współpracą z organizacjami i instytucjami społecznymi i gospodarczymi, wspierającymi prace Narodowej Rady Rozwoju;
5) współpraca w realizacji priorytetów prezydentury;
6) koordynacja prac doradców Prezydenta;
7) nadzór nad patronatami i komitetami honorowymi Prezydenta oraz przygotowywaniem przemówień, wystąpień i wypowiedzi Prezydenta, w tym przeznaczonych do publikacji;

8) inicjowanie i koordynowanie przedsięwzięć (projektów) Kancelarii, zgodnie z powierzonym obszarem kompetencji oraz innych, zleconych przez Prezydenta lub Szefa Kancelarii.

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.