przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
Środa, 31 sierpnia 2016

36. rocznica podpisania Porozumień Sierpniowych

21 postulatów Solidarności było postulatami godnego życia i w znaczeniu materialnym, i godności w znaczeniu wolności: że chcemy być wolni w swoim wolnym niepodległym państwie - mówił prezydent Andrzej Duda w 36. rocznicę Porozumień Sierpniowych.  
1 2 3 4

Aktualności

Środa, 31 sierpnia 2016

Wystąpienie Prezydenta podczas 36. rocznicy podpisania Porozumień Sierpniowych

"Solidarność" to wielka legenda dążenia do wolności, sprawiedliwości i normalności - mówił prezydent Andrzej Duda. Podziękował uczestnikom tamtych wydarzeń. Podkreślił, że ich drogi polityczne potoczyły się różnie, ale "S" jest wartością wspólną. 
Wtorek, 30 sierpnia 2016

W najbliższą sobotę cała Polska czyta „Quo vadis” 

W najbliższą sobotę w kilkuset miejscowościach w całej Polsce odbędzie się Narodowe Czytanie. W Ogrodzie Saskim w Warszawie fragmenty „Quo vadis” Henryka Sienkiewicza będzie czytać Para Prezydencka, a także wielu wyśmienitych aktorów. 
Wtorek, 30 sierpnia 2016

Obchody 36. rocznicy podpisania Porozumień Sierpniowych

Przedstawiciele Prezydenta RP, rządu oraz mieszkańcy Szczecina uczcili pod bramą stoczni podpisanie w tym mieście Porozumień Sierpniowych w 1980 r. Zryw solidarnościowy dał Polakom nadzieję na odzyskanie godności - napisał w liście prezydent Andrzej Duda. 
Wtorek, 30 sierpnia 2016

Pożegnanie Anny Kurskiej

Z wielkim smutkiem żegnamy Annę Kurską - gorącą polską patriotkę, osobę szlachetną i serdeczną - napisał prezydent Andrzej Duda w liście odczytanym podczas uroczystości pogrzebowych byłej senator przez ministra Macieja Łopińskiego. 
Wtorek, 30 sierpnia 2016

Prezydent mianował generałów w BOR i Policji

Prezydent Andrzej Duda mianował na pierwszy stopień generalski szefa Biura Ochrony Rządu Andrzeja Pawlikowskiego. Stopnie nadinspektora Policji otrzymali zastępcy Komendanta Głównego, a także czterech Komendantów Wojewódzkich. 
Poniedziałek, 29 sierpnia 2016

72. rocznica likwidacji Litzmannstadt Getto

W poniedziałek minister Wojciech Kolarski uczestniczył w łódzkich uroczystościach z okazji 72. rocznicy likwidacji Litzmannstadt Getto. Podczas uroczystości odczytał list Prezydenta Andrzeja Dudy. 
Prezydent.pl w YouTube

Wideo

Prezydent.pl na flickr

GaleriaOpuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.