przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| |
A | A | A

Nagroda Gospodarcza Prezydenta RP

Nagroda Gospodarcza Prezydenta RP to wyróżnienie gospodarcze, przyznawane raz do roku przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Inicjatywa w ciągu czternastu edycji zmieniała swoją formułę, jednak cel przyznawania Nagród do dzisiaj pozostaje niezmienny -  wspierać polskich przedsiębiorców i wyróżniać najlepszych.

 

LAUREACI 2016

 

Nagrodą Prezydenta RP zostaną uhonorowane najlepsze podmioty gospodarcze w kraju, które przyczyniają się do rozwoju naszej gospodarki, promują Polskę na arenie międzynarodowej oraz stanowią wzór dla innych firm. W tym roku Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej wręczy Nagrody w 4 kategoriach głównych i 2 specjalnych:

 

1)    Lider MŚP - nagroda dla mikro, małych lub średnich przedsiębiorstw, również działających na terenach wiejskich, które funkcjonują na polskim rynku od co najmniej 5 lat i z sukcesem rozwijają się, będąc liderem w regionie.

2)    Narodowy Sukces - nagroda dla polskich przedsiębiorstw, które od co najmniej 5 lat osiągają trwały wzrost i zrównoważony rozwój, będąc wzorem funkcjonowania dla innych przedsiębiorstw.

3)    Międzynarodowy Sukces - nagroda dla przedsiębiorstw funkcjonujących od co najmniej 5 lat, które osiągają znaczące sukcesy na rynkach zagranicznych.

4)    Odpowiedzialny Biznes - nagroda dla przedsiębiorstw wykazujących się aktywnymi działaniami związanymi ze społeczną odpowiedzialnością biznesu.

5)    STARTUP_PL (kategoria specjalna) - nagroda specjalna dla przedsiębiorstw, które istnieją na rynku nie dłużej niż 5 lat oraz stworzyły innowację produktową lub technologiczną.

6)    Badania + Rozwój (kategoria specjalna)- nagroda specjalna dla zespołów jednostek naukowych lub przedsiębiorstw, które wdrażają innowację produktową lub technologiczną.

 

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w połowie listopada. Wkrótce podamy więcej szczegółów.

 

Podstawowe informacje
  1. Informacje na temat harmonogramu znajdują się tutaj.
  2. Internetowy formularz (Przyjmowanie wniosków zakończone). 
  3. Pełna lista Instytucji, które mają prawo zgłaszania podmiotów do Nagrody Gospodarczej, znajduje się w tym miejscu.
  4. Aktualny Regulamin Nagrody Gospodarczej wraz z wnioskami dostępny jest w zakładce „Materiały do pobrania”.

W sprawie pytań i szczegółów dotyczących tegorocznej edycji Nagrody Gospodarczej prosimy o kontakt:

tel.: 22 695 11 63 lub 22 695 11 65, mail:  

Korespondencja: Kancelaria Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, 00-902 Warszawa, ul. Wiejska 10

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.