przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Wtorek, 20 lutego 2018

Kolejna debata „Wspólnie o Konstytucji” odbędzie się w Łodzi

Czwarte w 2018 roku spotkanie regionalne w ramach ogólnopolskiej kampanii społeczno-informacyjnej „Wspólnie o Konstytucji” odbędzie się w piątek, 23 lutego 2018 r. w Łodzi, pod tytułem „Społeczeństwo obywatelskie a Konstytucja RP”.

 

Zobacz także: Trwają prace nad pytaniami referendalnymi Ziemia Łódzka, to kolejny region, w którym rozmawiać będziemy o Konstytucji RP. W debacie uczestniczyć będą m.in.: minister Andrzej Dera, Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta RP, prof. Anna Młynarska-Sobaczewska, konstytucjonalista z Instytutu Nauk Prawnych PAN  oraz pan Rafał Górski, Prezes Instytutu Spraw Obywatelskich (INSPRO).

 

Organizacja otwartej debaty o Konstytucji RP dla mieszkańców Łodzi i Województwa Łódzkiego to konsekwencja słów Prezydenta RP Andrzeja Dudy, który powiedział podczas uroczystości 3 Maja 2017: - Czas na poważną debatę konstytucyjną przede wszystkim z udziałem polskiego narodu, z udziałem dojrzałego polskiego społeczeństwa. W ślad za tymi słowami Kancelaria Prezydenta RP otwiera się na głos społeczeństwa, który jest decydujący w procesie tworzenia prawa, zwłaszcza w sferze ustawy zasadniczej.

 

Debata odbędzie się 23 lutego 2018 r o godz. 16.00, w Auli Zielonej (budynek C) Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego. Serdecznie zapraszamy i liczymy na Państwa aktywny udział.

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.