| | |
A | A | A
Środa, 8 czerwca 2016

Pierwsza Dama spotkała się z Przedstawicielkami „Kobiecego Davos”

Pierwsza Dama spotkała się Przedstawicielkami „Kobiecego Davos” (fot. Krzysztof Sitkowski / KPRP)

Agata Kornhauser-Duda spotkała się z przedstawicielkami Światowego Szczytu Kobiet 2016, które odbędzie się w Warszawie w dniach 9–11 czerwca pod honorowym patronatem Pierwszej Damy. Gośćmi Pani Prezydentowej były Irene Natividad, przewodnicząca  Światowego Szczytu Kobiet – Global Summit of Women (GSW), Henryka Bochniarz, przewodnicząca polskiego komitetu GSW i prezydent Konfederacji „Lewiatan” oraz przedstawicielki świata polityki i biznesu reprezentujące różne państwa.

 

Agata Kornhauser-Duda powitała panie w Polsce słowami: „Kreatywność kobiet na całym świecie jest ogromna. To dzięki takim cechom jak: sumienność, obowiązkowość, odpowiedzialność czy empatia, zawdzięczają sukcesy w dziedzinach, które wybrały na prowadzenie swojej aktywności zawodowej i społecznej. Wszystkie wiemy, że kobietom należy stworzyć odpowiednie warunki, które ułatwią im działanie, bo same doskonale potrafią znaleźć innowacyjne rozwiązania. Obecność Pań na tegorocznym Szczycie jest dowodem na to, że warto i trzeba rozmawiać i współpracować, że kobiety odgrywają ważną rolę we współczesnym, zaawansowanym cyfrowo świecie i doskonale rozwijają się w profesjach technicznych.”

 

Pierwsza Dama, życząc dobrego pobytu w Polsce, podziękowała uczestniczkom spotkania za zaangażowanie w promowanie kobiecej przedsiębiorczości. – Mam nadzieję, że wrażenia, jakie Panie wywiozą z Polski, będą jak najlepsze. Zapraszam do ponownego odwiedzenia mojego kraju. Będą tu Panie zawsze ciepło przyjęte i mile widziane – powiedziała Agata Kornhauser-Duda.

 

26. Światowy Szczyt Kobiet to czołowe, międzynarodowe biznesowe i gospodarcze forum kobiet, nieoficjalnie nazywane jest „Kobiecym Davos” ze względu na uczestniczące w nim kluczowe przedstawicielki rządu i świata biznesu. Szczyt po raz pierwszy odbędzie się w państwie środkowoeuropejskim, a jego tematem przewodnim jest „Budowanie inkluzywnej gospodarki w erze cyfrowej”. Jednym z głównych celów tegorocznego „Kobiecego Davos” jest pokazanie kreatywności kobiet i ich innowacyjnych rozwiązań w zakresie wspierania i kształtowania różnych gospodarek, w tym polskiej.

 

Małżonce Prezydenta towarzyszyła minister Małgorzata Sadurska, Szef Kancelarii Prezydenta RP.

Poleć znajomemu
pn wt śr czw pt so nd
            01
02 03 04 05 06 07 08
09 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31