| | |
A | A | A
Środa, 15 czerwca 2016

Mali Kaszubi u Pierwszej Damy

  |   Agata Kornhauser-Duda zaprosiła do Pałacu Prezydenckiego uczniów Szkoły Podstawowej w Mojuszu na Kaszubach (fot. Grzegorz Jakubowski / KPRP) Agata Kornhauser-Duda zaprosiła do Pałacu Prezydenckiego uczniów Szkoły Podstawowej w Mojuszu na Kaszubach (fot. Grzegorz Jakubowski / KPRP) Agata Kornhauser-Duda zaprosiła do Pałacu Prezydenckiego uczniów Szkoły Podstawowej w Mojuszu na Kaszubach (fot. Grzegorz Jakubowski / KPRP) Agata Kornhauser-Duda zaprosiła do Pałacu Prezydenckiego uczniów Szkoły Podstawowej w Mojuszu na Kaszubach (fot. Grzegorz Jakubowski / KPRP)

Agata Kornhauser-Duda zaprosiła do Pałacu Prezydenckiego uczniów Szkoły Podstawowej w Mojuszu na Kaszubach. Goście Prezydentowej opowiedzieli Pierwszej Damie o tym, że uczą się języka kaszubskiego oraz podtrzymują zwyczaje i tradycję swoich przodków, zarówno w rodzinnych domach, jak i podczas uroczystości szkolnych. Mali Kaszubi mówili o swoim regionie, legendzie o powstaniu Kaszub i śpiewali w swoim drugim ojczystym języku, a nawet na pytania Pierwszej Damy odpowiadali po kaszubsku. 

 

- Nigdy nie byłam na Kaszubach, ale Mąż opowiadał mi, że warto tam pojechać, bo to piękne i urokliwe miejsce w Polsce, a Wy dodatkowo bardzo zachęciliście mnie do tego i mam nadzieję, że następnym razem spotkamy się w Waszej Małej Ojczyźnie – powiedziała Agata Kornhauser-Duda.

 

Na zakończenie spotkania Pani Prezydentowa, zapytała dzieci, czy kibicują piłkarzom uczestniczącym w EURO 2016, i jak obstawiają wynik meczu. „Oczywiście musimy wygrać! Na pewno będzie dobrze!” – chórem odpowiedzieli goście Pierwszej Damy. Ona z kolei, zdradziła, że czwartkowy mecz obejrzy w polskiej Ambasadzie w RFN, w towarzystwie Męża i Polonii mieszkającej w Niemczech. 

 

Poleć znajomemu
pn wt śr czw pt so nd
    01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31