| | |
A | A | A
Środa, 14 października 2015

Pierwsza Dama z okazji Dnia Edukacji Narodowej

  |   Pierwsza Dama i Królowa Belgów Matylda w warszawskim liceum im. J.W. Goethego Pierwsza Dama i Królowa Belgów Matylda w warszawskim liceum im. J.W. Goethego Pierwsza Dama i Królowa Belgów Matylda w warszawskim liceum im. J.W. Goethego Pierwsza Dama i Królowa Belgów Matylda w warszawskim liceum im. J.W. Goethego Pierwsza Dama i Królowa Belgów Matylda w warszawskim liceum im. J.W. Goethego Pierwsza Dama i Królowa Belgów Matylda w warszawskim liceum im. J.W. Goethego Pierwsza Dama i Królowa Belgów Matylda w warszawskim liceum im. J.W. Goethego Pierwsza Dama i Królowa Belgów Matylda w warszawskim liceum im. J.W. Goethego Pierwsza Dama i Królowa Belgów Matylda w warszawskim liceum im. J.W. Goethego Pierwsza Dama i Królowa Belgów Matylda w warszawskim liceum im. J.W. Goethego Pierwsza Dama i Królowa Belgów Matylda w warszawskim liceum im. J.W. Goethego Pierwsza Dama i Królowa Belgów Matylda w warszawskim liceum im. J.W. Goethego Pierwsza Dama i Królowa Belgów Matylda w warszawskim liceum im. J.W. Goethego Pierwsza Dama i Królowa Belgów Matylda w warszawskim liceum im. J.W. Goethego Pierwsza Dama i Królowa Belgów Matylda w warszawskim liceum im. J.W. Goethego Pierwsza Dama i Królowa Belgów Matylda w warszawskim liceum im. J.W. Goethego

Pierwsza Dama Agata Kornhauser-Duda oraz Królowa Belgów Matylda odwiedziły warszawskie Liceum Ogólnokształcące im. J. W. Goethego, gdzie uczestniczyły w uroczystości z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

 

Agata Kornhauser-Duda, która z wykształcenia jest germanistką i uczyła języka niemieckiego w II LO im. Króla Jana III Sobieskiego w Krakowie, podkreśliła, że obecnie spoczywają na niej obowiązki związane z objęciem przez jej męża funkcji Prezydenta RP. - Jednak nie oznacza to, że sprawy nauczycieli przestały mnie interesować. Wręcz przeciwnie – będę działała na rzecz nauczycieli i uczniów oraz będę wspierała wszelkie inicjatywy szkolne oraz uczniowskie – zapowiedziała.

 

Po ceremonii ślubowania uczniów klas pierwszych, Małżonka Prezydenta RP, kierując do licealistów życzenia, powiedziała: „Życzę Wam przede wszystkim motywacji do zdobywania wiedzy i rozwijania umiejętności, życzę, aby ciekawość świata i ludzi kierowała Was we właściwym kierunku, dając okazję do realizacji marzeń i planów. Wiem, że godzenie obowiązków szkolnych z rozwijaniem zainteresowań bywa trudne, dlatego życzę Wam, abyście mieli dobre warunki i czas nie tylko do nauki, ale również na przyjaźnie, realizację pasji i na dobry odpoczynek.”

 

Pierwsza Dama, podkreśliła, że Dzień Edukacji Narodowej to również święto nauczycieli. - Zawód nauczyciela jest wymagający, często niedoceniany, ale daje ogromną satysfakcję. Życzę państwu wielu sukcesów i tego, aby osiągnięcia państwa uczniów były powodem do dumy i źródłem energii do dalszej pracy – zwróciła się do nauczycieli XLIX LO w Warszawie oraz wszystkich pozostałych szkół w Polsce.

 

Po uroczystości Agata Kornhauser-Duda oraz Królowa Belgów Matylda dokonały wpisu do szkolnej księgi pamiątkowej.


(PAP, informacja własna)
 

 

Poleć znajomemu
pn wt śr czw pt so nd
          01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31