| | |
A | A | A
Piątek, 17 czerwca 2016

Pierwsze Damy Polski i Niemiec odwiedziły XVII LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Frycza Modrzewskiego w Warszawie

  |   Agata Korhnauser-Duda i Daniela Schadt spotkały się z młodzieżą warszawskiego XVII LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Frycza Modrzewskiego (fot. Grzegorz Jakubowski / KPRP) Agata Korhnauser-Duda i Daniela Schadt spotkały się z młodzieżą warszawskiego XVII LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Frycza Modrzewskiego (fot. Grzegorz Jakubowski / KPRP) Agata Korhnauser-Duda i Daniela Schadt spotkały się z młodzieżą warszawskiego XVII LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Frycza Modrzewskiego (fot. Grzegorz Jakubowski / KPRP) Agata Korhnauser-Duda i Daniela Schadt spotkały się z młodzieżą warszawskiego XVII LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Frycza Modrzewskiego (fot. Grzegorz Jakubowski / KPRP) Agata Korhnauser-Duda i Daniela Schadt spotkały się z młodzieżą warszawskiego XVII LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Frycza Modrzewskiego (fot. Grzegorz Jakubowski / KPRP) Agata Korhnauser-Duda i Daniela Schadt spotkały się z młodzieżą warszawskiego XVII LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Frycza Modrzewskiego (fot. Grzegorz Jakubowski / KPRP) Agata Korhnauser-Duda i Daniela Schadt spotkały się z młodzieżą warszawskiego XVII LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Frycza Modrzewskiego (fot. Grzegorz Jakubowski / KPRP) Agata Korhnauser-Duda i Daniela Schadt spotkały się z młodzieżą warszawskiego XVII LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Frycza Modrzewskiego (fot. Grzegorz Jakubowski / KPRP) Agata Korhnauser-Duda i Daniela Schadt spotkały się z młodzieżą warszawskiego XVII LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Frycza Modrzewskiego (fot. Grzegorz Jakubowski / KPRP) Agata Korhnauser-Duda i Daniela Schadt spotkały się z młodzieżą warszawskiego XVII LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Frycza Modrzewskiego (fot. Grzegorz Jakubowski / KPRP) Agata Korhnauser-Duda i Daniela Schadt spotkały się z młodzieżą warszawskiego XVII LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Frycza Modrzewskiego (fot. Grzegorz Jakubowski / KPRP)

Agata Korhnauser-Duda i Daniela Schadt spotkały się z młodzieżą warszawskiego XVII LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Frycza Modrzewskiego. Do szkoły uczęszcza 560 uczniów, z tego ok. 180 do klas dwujęzycznych polsko-niemieckich. W liceum można zdawać egzamin DSD II (Deutsches Sprachdiplom), który uprawnia do studiowania np. w Niemczech. Agata Korhnauser-Duda jest honorową patronką tegorocznego Niemieckiego Dyplomu Językowego DSD.

 

Zobacz także: Agata Kornhauser-Duda z wizytą w Niemczech Wizyta rozpoczęła się od obejrzenia tablicy pamiątkowej poświęconej Grzegorzowi Przemykowi, maturzyście Liceum im. Frycza Modrzewskiego. Grzegorz Przemyk został śmiertelnie pobity przez funkcjonariuszy Milicji Obywatelskiej w 1983 roku. 

 

Pierwsze Damy obejrzały prezentację na temat szkoły i nauczania w klasach dwujęzycznych. W rozmowie z uczniami Panie miały okazję dowiedzieć się, jak szkoła prowadzi naukę języka niemieckiego oraz jak wygląda w praktyce wymiana młodzieży polskiej i niemieckiej w ramach obowiązującego od 25 lat traktatu o dobrym sąsiedztwie i przyjaznej współpracy pomiędzy Rzecząpospolitą Polską a Republiką Federalną Niemiec.

 

Agata Korhnauser- Duda podkreśliła, że działalność szkoły jest potwierdzeniem ustaleń tego ważnego dla obu sąsiedzkich państw dokumentu, który pogłębia przyjazne więzi między mieszkańcami Polski

i Niemiec.

 

Po prezentacji nastąpiła dyskusja panelowa, którą poprowadziła absolwentka szkoły Adrianna Gryżewska. Na koniec pobytu w liceum obie Panie podziwiały wystawione prace artystyczne uczniów, którzy wzięli udział w Festiwalu „FART”, szkolnej imprezie kulturalnej, którą organizuje Samorząd Uczniowski. Pierwsze Damy wysłuchały także specjalnie przygotowanej przez młodzież interpretacji popularnej piosenki pt. „Mensch” z repertuaru niemieckiego piosenkarza i aktora Herberta Grönemeyera.

 

Poleć znajomemu
pn wt śr czw pt so nd
          01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31