| | |
A | A | A
Czwartek, 30 czerwca 2016

Pierwsza Dama odwiedziła siedzibę CARITAS Polska

  |   Pierwsza Dama w siedzibie CARITAS Polska (fot. Grzegorz Jakubowski / KPRP) Pierwsza Dama w siedzibie CARITAS Polska (fot. Grzegorz Jakubowski / KPRP) Pierwsza Dama w siedzibie CARITAS Polska (fot. Grzegorz Jakubowski / KPRP) Pierwsza Dama w siedzibie CARITAS Polska (fot. Grzegorz Jakubowski / KPRP) Pierwsza Dama w siedzibie CARITAS Polska (fot. Grzegorz Jakubowski / KPRP) Pierwsza Dama w siedzibie CARITAS Polska (fot. Grzegorz Jakubowski / KPRP) Pierwsza Dama w siedzibie CARITAS Polska (fot. Grzegorz Jakubowski / KPRP) Pierwsza Dama w siedzibie CARITAS Polska (fot. Grzegorz Jakubowski / KPRP) Pierwsza Dama w siedzibie CARITAS Polska (fot. Grzegorz Jakubowski / KPRP) Pierwsza Dama w siedzibie CARITAS Polska (fot. Grzegorz Jakubowski / KPRP) Pierwsza Dama w siedzibie CARITAS Polska (fot. Grzegorz Jakubowski / KPRP) Pierwsza Dama w siedzibie CARITAS Polska (fot. Grzegorz Jakubowski / KPRP) Pierwsza Dama w siedzibie CARITAS Polska (fot. Grzegorz Jakubowski / KPRP)

W czwartek podczas wizyty w siedzibie Caritas Polska Agata Kornhauser-Duda miała okazję zapoznać się z różnorodną działalnością największej w Polsce organizacji charytatywnej. Ksiądz Prałat Marian Subocz – dyrektor Caritas Polska opowiedział o historii i zasięgu działania organizacji, która wspiera potrzebujących na całym świecie. Pracownicy przedstawili Pierwszej Damie projekty krajowe i zagraniczne, które wychodzą naprzeciw aktualnym problemom społecznym.

 

Agata Kornhauser-Duda wspomniała, że jedną z pierwszych inicjatyw, w które włączyła się jako Pierwsza Dama była akcja Caritasu – Tornister Pełen Uśmiechów, dzięki której uczniowie otrzymują wsparcie w postaci wyprawki szkolnej. Małżonka Prezydenta RP zapewniła, że również w tegorocznej edycji Para Prezydencka przygotuje tornistry dla potrzebujących uczniów. Rozmowa w siedzibie Caritas Polska dotyczyła również pomocy na rzecz uchodźców świadczonej w kraju i poza granicami. Zobacz także: "Tornister pełen uśmiechów" od Pary Prezydenckiej

 

Na zakończenie wizyty Agata Kornhauser-Duda odwiedziła Kaplicę i Centrum Charytatywno-Edukacyjne Okopowa działające przy Caritas Polska, gdzie spotkała nauczycieli z Polski i Ukrainy, którzy inicjują właśnie w Warszawie międzynarodową współpracę szkół. 

Poleć znajomemu
pn wt śr czw pt so nd
          01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31