| | |
A | A | A
Poniedziałek, 11 lipca 2016

Pierwsza Dama wysłuchała Debiutantów „Wierchowych Spotkań”

  |   Wierchowe Spotkania odbyły się w tym roku pod patronatem Pierwszej Damy. (fot. Krzysztof Sitkowski / KPRP) Wierchowe Spotkania odbyły się w tym roku pod patronatem Pierwszej Damy. (fot. Krzysztof Sitkowski / KPRP) Wierchowe Spotkania odbyły się w tym roku pod patronatem Pierwszej Damy. (fot. Krzysztof Sitkowski / KPRP) Wierchowe Spotkania odbyły się w tym roku pod patronatem Pierwszej Damy. (fot. Krzysztof Sitkowski / KPRP) Wierchowe Spotkania odbyły się w tym roku pod patronatem Pierwszej Damy. (fot. Krzysztof Sitkowski / KPRP) Wierchowe Spotkania odbyły się w tym roku pod patronatem Pierwszej Damy. (fot. Krzysztof Sitkowski / KPRP) Wierchowe Spotkania odbyły się w tym roku pod patronatem Pierwszej Damy. (fot. Krzysztof Sitkowski / KPRP) Wierchowe Spotkania odbyły się w tym roku pod patronatem Pierwszej Damy. (fot. Krzysztof Sitkowski / KPRP) Wierchowe Spotkania odbyły się w tym roku pod patronatem Pierwszej Damy. (fot. Krzysztof Sitkowski / KPRP) Wierchowe Spotkania odbyły się w tym roku pod patronatem Pierwszej Damy. (fot. Krzysztof Sitkowski / KPRP) Wierchowe Spotkania odbyły się w tym roku pod patronatem Pierwszej Damy. (fot. Krzysztof Sitkowski / KPRP) Wierchowe Spotkania odbyły się w tym roku pod patronatem Pierwszej Damy. (fot. Krzysztof Sitkowski / KPRP) Wierchowe Spotkania odbyły się w tym roku pod patronatem Pierwszej Damy. (fot. Krzysztof Sitkowski / KPRP)

Agata Kornhauser-Duda wysłuchała Koncertu Debiutów podczas koncertu „Andrzej Brandstatter z Przyjaciółmi” w ramach Wierchowych Spotkań. Pod batutą Agnieszki Kreiner wspólnie z młodymi wokalistami wystąpił zespół folkowo-rokowy „Turnioki” oraz Tatrzańska Orkiestra Klimatyczna.

 

Zobacz także: Agata Kornhauser-Duda odwiedziła Małych Muszkieterów Przed rozpoczęciem koncertu Pierwsza Dama zwróciła się do publiczności: - Jest mi niezmiernie miło i cieszę się, że mogę tutaj dzisiaj być. Moja radość jest podwójna. Przede wszystkim dlatego, że jestem znowu w Zakopanem – moim ukochanym Zakopanem, do którego zawsze wracam z wielkim sentymentem, gdzie bije gorące góralskie serce i rozbrzmiewa piękna góralska muzyka, ale przede wszystkim, gdzie każdy może liczyć na wspaniałą gościnność i życzliwość. Po drugie dlatego, że w przeszłości miałam okazję uczestniczyć wraz z Mężem w koncertach w ramach Wierchowych Spotkań, które śp. Maria Kaczyńska obejmowała swoim honorowym patronatem - powiedziała Pierwsza Dama. 

 

 


Agata Kornhauser-Duda dodała: - Korzystając z okazji chciałam bardzo serdecznie pogratulować Państwu Brandstatterom, że już po raz dwunasty organizują te wspaniałe spotkania, podczas których młodzi ludzie z całej Polski mogą zaprezentować swój wokalny talent. Doceniam, że młodzież z różnych stron Polski – dzięki warsztatom, zajęciom z gwary, także wycieczkom krajoznawczym – ma okazję , żeby poznać ten region i zapoznać się z bardzo bogatą kulturą Podhala.


Na zakończenie Pierwsza Dama życzyła wszystkim dużo radości, dobrej zabawy i wspaniałych artystycznych doznań przy dźwiękach tak dobrze znanej i lubianej muzyki.

 

  

 

Wierchowe Spotkania to cykliczna dwutygodniowa impreza integracyjna, którą Fundacja „Pro Artis” organizuje co roku w Zakopanem od 12 lat. Ukoronowaniem całej imprezy są koncerty “Andrzej Brandstatter z Przyjaciółmi”, w których uczestniczą podopieczni Fundacji – dzieci i młodzież z całej Polski, w tym również z Podhala. Wierchowe Spotkania odbyły się w tym roku pod patronatem Pierwszej Damy.

 

 

Poleć znajomemu
pn wt śr czw pt so nd
            01
02 03 04 05 06 07 08
09 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31