| | |
A | A | A
Piątek, 4 listopada 2016

Otwarcie sali pamięci Fryderyka Chopina w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Sochaczewie

  |   Otwarcie sali pamięci Fryderyka Chopina w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Sochaczewie z udziałem Pierwszej Damy (fot. Krzysztof Sitkowski / KPRP) Otwarcie sali pamięci Fryderyka Chopina w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Sochaczewie z udziałem Pierwszej Damy (fot. Krzysztof Sitkowski / KPRP) Otwarcie sali pamięci Fryderyka Chopina w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Sochaczewie z udziałem Pierwszej Damy (fot. Krzysztof Sitkowski / KPRP) Otwarcie sali pamięci Fryderyka Chopina w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Sochaczewie z udziałem Pierwszej Damy (fot. Krzysztof Sitkowski / KPRP) Otwarcie sali pamięci Fryderyka Chopina w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Sochaczewie z udziałem Pierwszej Damy (fot. Krzysztof Sitkowski / KPRP) Otwarcie sali pamięci Fryderyka Chopina w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Sochaczewie z udziałem Pierwszej Damy (fot. Krzysztof Sitkowski / KPRP) Otwarcie sali pamięci Fryderyka Chopina w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Sochaczewie z udziałem Pierwszej Damy (fot. Krzysztof Sitkowski / KPRP) Otwarcie sali pamięci Fryderyka Chopina w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Sochaczewie z udziałem Pierwszej Damy (fot. Krzysztof Sitkowski / KPRP)

Agata Kornhauser-Duda odwiedziła Zespół Szkół Ogólnokształcących im. Fryderyka Chopina w Sochaczewie, gdzie wzięła udział w uroczystym otwarciu sali pamięci, poświęconej patronowi szkoły  z okazji 90-lecia istnienia placówki.

 

Małżonka Prezydenta RP uczestniczyła również w lekcji języka niemieckiego, podczas której licealiści z klasy IIa  opowiedzieli Pani Prezydentowej o szkole i corocznych obozach językowych, dzięki którym mogą doskonalić swoje umiejętności. Następnie Pani Prezydentowa spotkała się  z nauczycielami.

 

Po spotkaniu w pokoju nauczycielskim Pierwsza Dama chętnie odpowiadała na pytania gimnazjalistów i licealistów dotyczące roli Pierwszej Damy i inicjatyw przez nią podejmowanych.

 

Zespół Szkół Ogólnokształcących w Sochaczewie istnieje 90 lat. W roku założenia (1926) otrzymał nazwę Gimnazjum Koedukacyjne Wydziału Powiatowego Sejmiku Sochaczewskiego i liczył 30 uczniów. Mimo zamknięcia szkoły przez władze okupacyjne w listopadzie 1939 roku jej nauczyciele prowadzili zajęcia na tajnych kompletach, dzięki czemu w 1944 roku 16 absolwentów po konspiracyjnym egzaminie uzyskało świadectwo dojrzałości. Po wojnie szkoła, jako Państwowe Gimnazjum i Liceum w Sochaczewie, wznowiła działalność. Przechodząc kolejne reformy, m.in. wprowadzenie klas sprofilowanych, uzyskując nowe skrzydło z salami lekcyjnymi i nową salą gimnastyczną, wdrażała innowacje i zmiany pedagogiczne. W 2001 roku utworzono w szkole Gimnazjum Powiatowe, będące kontynuatorem tradycji Gimnazjum Koedukacyjnego. Obecnie szkoła liczy ponad 700 uczniów.

Poleć znajomemu
pn wt śr czw pt so nd
01 02 03 04 05 06 07
08 09 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31