| | |
A | A | A
Poniedziałek, 9 stycznia 2017

O zdrowiu najmłodszych pacjentów

  |   Agata Kornhauser-Duda podziękowała fundacji za zaangażowanie i działalność na rzecz polskiej neonatologii. (fot. Grzegorz Jakubowski / KPRP) Agata Kornhauser-Duda podziękowała fundacji za zaangażowanie i działalność na rzecz polskiej neonatologii. (fot. Grzegorz Jakubowski / KPRP) Agata Kornhauser-Duda podziękowała fundacji za zaangażowanie i działalność na rzecz polskiej neonatologii. (fot. Grzegorz Jakubowski / KPRP) Agata Kornhauser-Duda podziękowała fundacji za zaangażowanie i działalność na rzecz polskiej neonatologii. (fot. Grzegorz Jakubowski / KPRP)

Pierwsza Dama spotkała się w poniedziałek w Pałacu Prezydenckim z Bjoernem Martinoffem, prezydentem Children’s Medical Care Fundation i jego żoną Jolantą Martinoff. Towarzyszyła im prof. Maria Katarzyna Borszewska-Kornacka, kierownik Kliniki Neonatologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego w Szpitalu Klinicznym im. Ks. Anny Mazowieckiej.

 

W trakcie rozmowy Agata Kornhauser-Duda podziękowała fundacji za zaangażowanie i działalność na rzecz polskiej neonatologii oraz inicjatywy wspierające wcześniaki i ich rodziców.

 

Zobacz także: Pierwsza Dama odwiedziła wcześniaki z Instytutu Matki i Dziecka Od ponad 30 lat Children’s Medical Care Foundation pomaga  w znaczącym stopniu w rozwoju polskiej medycyny finansując szkolenia i wspierając badania naukowe polskich neonatologów, onkologów dziecięcych, anestezjologów i chirurgów dziecięcych  prowadzone w renomowanych światowych ośrodkach medycznych. Od niedawna wspierają również lekarzy dziecięcych za wschodnią granicą Polski, szczególnie na Ukrainie. W programach szkoleniowych w roli wykładowców uczestniczą polscy lekarze.

 

Zobacz także: Światowy Dzień Wcześniaka w Pałacu Prezydenckim Children’s Medical Care Foundation (CMCF) założona została w  Los Angeles w 1981 roku przez jej głównego fundatora lekarza polskiego pochodzenia Stefana Wilka, profesora Uniwersytetu Kalifornijskiego w Los Angeles. Ze strony polskiej pionierami współpracy z CMCF byli wybitni chirurdzy dziecięcy prof. Zygmunt Kaliciński i prof. Kazimierz Łoziński obaj z Warszawy, a ze strony neonatologów prof. Irena Twarowska z Poznania twórczyni polskiej współczesnej neonatologii.

Poleć znajomemu
pn wt śr czw pt so nd
          01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31