| | |
A | A | A
Wtorek, 17 stycznia 2017

Pierwsza Dama zwiedziła Muzeum Izraela

  |   W ramach odrębnego programu, Agata Kornhauser-Duda złożyła wizytę w Muzeum Izraela. (fot. Grzegorz Jakubowski/KPRP) W ramach odrębnego programu, Agata Kornhauser-Duda złożyła wizytę w Muzeum Izraela. (fot. Grzegorz Jakubowski/KPRP) W ramach odrębnego programu, Agata Kornhauser-Duda złożyła wizytę w Muzeum Izraela. (fot. Grzegorz Jakubowski/KPRP) W ramach odrębnego programu, Agata Kornhauser-Duda złożyła wizytę w Muzeum Izraela. (fot. Grzegorz Jakubowski/KPRP) W ramach odrębnego programu, Agata Kornhauser-Duda złożyła wizytę w Muzeum Izraela. (fot. Grzegorz Jakubowski/KPRP) Pierwsza Dama podczas wizyty w Muzeum Izraela obejrzała tzw. nano-Biblię. (fot. Grzegorz Jakubowski/KPRP) Pierwsza Dama podczas wizyty w Muzeum Izraela obejrzała tzw. nano-Biblię. (fot. Grzegorz Jakubowski/KPRP)

Podczas wizyty Pary Prezydenckiej w Jerozolimie, w ramach odrębnego programu, Agata Kornhauser-Duda złożyła wizytę w Muzeum Izraela, w pobliżu Knesetu - izraelskiego parlamentu.

 

Pierwsza Dama miała okazję zapoznać się z jednym z najnowszych eksponatów, jakim jest model Drugiej Świątyni Jerozolimskiej. Makieta przedstawiająca starożytne miasto w skali 1:50 została niedawno przeniesiona do nowoczesnego budynku Sanktuarium Księgi.

 

Zobacz także: I dzień wizyty Pary Prezydenckiej w Izraelu II dzień wizyty w Izraelu i Palestynie Budowla w formie białej kopuły, której większa część znajduje się pod ziemią, uważana jest za przełomową wśród przykładów dwudziestowiecznej architektury muzealnej. Specyfika obiektu pozwala na przechowywanie i ekspozycję starożytnych manuskryptów odnalezionych w latach 1947-1956 w grotach niedaleko ruin miasta Qumran nad Morzem Martwym.

 

Pierwszej Damie zaprezentowano również tzw. nano-Biblię, czyli ok. 10 mln bitów informacji umieszczonych na silikonowym chipie o grubości 20 nanometrów.

Zobacz także: Spotkanie Pary Prezydenckiej z przedstawicielami społeczności żydowskiej

Ekspozycja uważana jest za światowej sławy kolekcję prezentującą zbiory archeologii od najstarszych czasów do współczesności. Kompleks muzealny odwiedza rocznie ponad 950 tysięcy gości, w tym 100 tysięcy dzieci i młodzieży w ramach programów edukacyjnych.

 

Poleć znajomemu
pn wt śr czw pt so nd
          01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31