| | |
A | A | A
Poniedziałek, 30 stycznia 2017

Pani Prezydentowa przyjęła delegację Towarzystwa Przyjaciół Niepełnosprawnych z Łodzi

  |   Pani Prezydentowa spotkała się z przedstawicielami Towarzystwa Przyjaciół Niepełnosprawnych z Łodzi Pani Prezydentowa spotkała się z przedstawicielami Towarzystwa Przyjaciół Niepełnosprawnych z Łodzi

Pierwsza Dama przyjęła w Pałacu Prezydenckim Agnieszkę Niedźwiedzką, prezes Towarzystwa Przyjaciół Niepełnosprawnych w Łodzi i jej męża Radosława Niedźwiedzkiego. Podczas rozmowy została przedstawiona działalność instytucji i jej dotychczasowe sukcesy.

 

Największymi osiągnięciami Towarzystwa jest stworzenie miejsc pracy dla osób z niepełnosprawnościami, które są dla nich jednocześnie centrami aktywizacyjnymi. Taka idea przyświecała otwarciu firmy społecznej w branży usług hotelarsko-gastronomicznych, warsztatu rękodzieła oraz restauracji. Obecnie organizacje związane z Towarzystwem zatrudniają ok. 90 osób z województwa łódzkiego.

 

Zobacz także: Mieszkanki Domu Pomocy Społecznej dla Kobiet z wizytą w Pałacu Prezydenckim Ponadto instytucja organizuje działania mające na celu uświadamianie społeczeństwa i wzbudzania wrażliwości na problem osób z niepełnosprawnościami.

 

Małżonka Prezydenta była honorową patronką organizowanej w 2016 roku przez Towarzystwo 29. Międzynarodowej Konferencji Firm Społecznych w Łodzi. Przedstawiciele Towarzystwa przekazali Pani Prezydentowej obraz i ręcznie malowaną donicę wykonane przez podopiecznych.

 

Towarzystwo Przyjaciół Niepełnosprawnych z siedzibą w Łodzi jest organizacją pozarządową działającą od 1992 roku. Niesie pomoc osobom przewlekle chorującym psychicznie i pomaga im w integracji społeczno-zawodowej. Głównym celem działalności Towarzystwa jest organizowanie różnorodnych form opieki i rehabilitacji środowiskowej dla osób chorych i zapobieganie ich izolacji społecznej.

Poleć znajomemu
pn wt śr czw pt so nd
          01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31