| | |
A | A | A
Niedziela, 5 lutego 2017

Wizyta w placówkach Stowarzyszenia Wspierania Edukacji i Rodziny „Sternik” w Józefowie

  |   Pani Prezydentowa wzięła udział w przygotowanych dla dzieci i ich rodziców warsztatach edukacyjnych „Śladami zamkowych tajemnic”. Spotkanie z uczniami i rodzicami ze Stowarzyszenia Wspierania Edukacji i Rodziny „Sternik” w Józefowie. Pierwsza Dama była jednym z narratorów w spektaklu „Bajka o Królewnie i o uśpionym sercu”. Pierwsza Dama była jednym z narratorów w spektaklu „Bajka o Królewnie i o uśpionym sercu”. Pierwsza Dama była jednym z narratorów w spektaklu „Bajka o Królewnie i o uśpionym sercu”. Pierwsza Dama była jednym z narratorów w spektaklu „Bajka o Królewnie i o uśpionym sercu”. Pierwsza Dama była jednym z narratorów w spektaklu „Bajka o Królewnie i o uśpionym sercu”. Pierwsza Dama była jednym z narratorów w spektaklu „Bajka o Królewnie i o uśpionym sercu”. Pierwsza Dama była jednym z narratorów w spektaklu „Bajka o Królewnie i o uśpionym sercu”. Pierwsza Dama była jednym z narratorów w spektaklu „Bajka o Królewnie i o uśpionym sercu”. Pierwsza Dama była jednym z narratorów w spektaklu „Bajka o Królewnie i o uśpionym sercu”. Pierwsza Dama była jednym z narratorów w spektaklu „Bajka o Królewnie i o uśpionym sercu”. Pierwsza Dama była jednym z narratorów w spektaklu „Bajka o Królewnie i o uśpionym sercu”. Pierwsza Dama była jednym z narratorów w spektaklu „Bajka o Królewnie i o uśpionym sercu”. Pierwsza Dama była jednym z narratorów w spektaklu „Bajka o Królewnie i o uśpionym sercu”. Pierwsza Dama była jednym z narratorów w spektaklu „Bajka o Królewnie i o uśpionym sercu”. Pierwsza Dama była jednym z narratorów w spektaklu „Bajka o Królewnie i o uśpionym sercu”. Pierwsza Dama była jednym z narratorów w spektaklu „Bajka o Królewnie i o uśpionym sercu”. Pierwsza Dama była jednym z narratorów w spektaklu „Bajka o Królewnie i o uśpionym sercu”. Pierwsza Dama była jednym z narratorów w spektaklu „Bajka o Królewnie i o uśpionym sercu”. Pierwsza Dama była jednym z narratorów w spektaklu „Bajka o Królewnie i o uśpionym sercu”. Pierwsza Dama była jednym z narratorów w spektaklu „Bajka o Królewnie i o uśpionym sercu”. Spotkanie z uczniami i rodzicami ze Stowarzyszenia Wspierania Edukacji i Rodziny „Sternik” w Józefowie. Spotkanie z uczniami i rodzicami ze Stowarzyszenia Wspierania Edukacji i Rodziny „Sternik” w Józefowie. Spotkanie z uczniami i rodzicami ze Stowarzyszenia Wspierania Edukacji i Rodziny „Sternik” w Józefowie. Spotkanie z uczniami i rodzicami ze Stowarzyszenia Wspierania Edukacji i Rodziny „Sternik” w Józefowie. Spotkanie z uczniami i rodzicami ze Stowarzyszenia Wspierania Edukacji i Rodziny „Sternik” w Józefowie. Spotkanie z uczniami i rodzicami ze Stowarzyszenia Wspierania Edukacji i Rodziny „Sternik” w Józefowie. Spotkanie z uczniami i rodzicami ze Stowarzyszenia Wspierania Edukacji i Rodziny „Sternik” w Józefowie. Spotkanie z uczniami i rodzicami ze Stowarzyszenia Wspierania Edukacji i Rodziny „Sternik” w Józefowie. Spotkanie z uczniami i rodzicami ze Stowarzyszenia Wspierania Edukacji i Rodziny „Sternik” w Józefowie.

Agata Kornhauser-Duda odwiedziła w niedzielę przedszkole „Strumienie” Stowarzyszenia Wspierania Edukacji i Rodziny „Sternik” w Józefowie. Pani Prezydentowa wzięła udział w przygotowanych dla dzieci i ich rodziców warsztatach edukacyjnych „Śladami zamkowych tajemnic”. Najmłodsi uczestnicy poznali podczas zajęć najbardziej charakterystyczne zamki w Polsce. Na koniec wręczyli Pierwszej Damie pamiątkowe zdjęcia.

 

W drugiej części spotkania wystąpił Teatr Biedronka, w którego skład wchodzą głównie rodzice dzieci uczących się w placówkach stowarzyszenia, ale również młodzież i pracownicy szkół. Dorośli przygotowali spektakl „Bajka o Królewnie i o uśpionym sercu” oparty na autorskim scenariuszu, dla którego inspiracją były znane bajki. Jednym z narratorów w przedstawieniu była Pierwsza Dama. – To było dla mnie wyjątkowe doświadczenie, które dało mi wiele radości – powiedziała Pani Prezydentowa do obecnych. W swojej wypowiedzi pogratulowała rodzicom poczucia humoru i dystansu do siebie. – Jesteście wyjątkową społecznością, która rozumie proces wychowawczy jako dobro wspólne rodziców i nauczycieli. Z własnego doświadczenia wiem jak ważna jest ta współpraca w osiąganiu dojrzałości dzieci – dodała Agata Kornhauser-Duda.

 

Stowarzyszenie Wspierania Edukacji i Rodziny „Sternik” powstało w 2002 roku z inicjatywy grupy rodziców. Głównym celem było założenie placówki edukacyjnej oparte na ścisłej współpracy rodziny i szkoły. W stosowanym modelu nauczania pierwszoplanową rolę mają rodzice, a na dalszym planie są nauczyciele, którzy dopełniają procesu wychowania. Obecnie do prowadzonych przez stowarzyszenie szkół – od podstawowej po liceum – uczęszcza ponad 1000 uczniów, a do przedszkola chodzi 280 dzieci.

Poleć znajomemu
pn wt śr czw pt so nd
            01
02 03 04 05 06 07 08
09 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31