| | |
A | A | A
Wtorek, 7 lutego 2017

Wybudzeni z wizytą w Pałacu Prezydenckim

  |   "Wybudzeni" Katarzyny Pinkosz w Pałacu Prezydenckim. "Wybudzeni" Katarzyny Pinkosz w Pałacu Prezydenckim. "Wybudzeni" Katarzyny Pinkosz w Pałacu Prezydenckim. "Wybudzeni" Katarzyny Pinkosz w Pałacu Prezydenckim. "Wybudzeni" Katarzyny Pinkosz w Pałacu Prezydenckim. "Wybudzeni" Katarzyny Pinkosz w Pałacu Prezydenckim. "Wybudzeni" Katarzyny Pinkosz w Pałacu Prezydenckim. "Wybudzeni" Katarzyny Pinkosz w Pałacu Prezydenckim. "Wybudzeni" Katarzyny Pinkosz w Pałacu Prezydenckim. "Wybudzeni" Katarzyny Pinkosz w Pałacu Prezydenckim. "Wybudzeni" Katarzyny Pinkosz w Pałacu Prezydenckim. "Wybudzeni" Katarzyny Pinkosz w Pałacu Prezydenckim. "Wybudzeni" Katarzyny Pinkosz w Pałacu Prezydenckim. "Wybudzeni" Katarzyny Pinkosz w Pałacu Prezydenckim. "Wybudzeni" Katarzyny Pinkosz w Pałacu Prezydenckim.

Pierwsza Dama spotkała się we wtorek z Katarzyną Pinkosz, autorką książki „Wybudzenia” (wyd. Eureka/Fronda) oraz bohaterami jej opowieści. Agnieszka Terlecka i Dawid Jetke zostali wybudzeni ze śpiączki i spełniają się zawodowo w życiu codziennym. Towarzyszyli im także bliscy Mariusza Wachowicza i Agnieszki Holki, którzy są w trakcie procesu wybudzania. Ewa Błaszczyk, prezes fundacji „Akogo?”, opowiadała o postępach swojej córki Oli. W spotkaniu uczestniczyli również prof. Andrzej Czyżewski, dr Łukasz Grabarczyk i dr Andrzej Lach oraz przedstawiciele Fundacji „Światło” w Toruniu i Wydawnictwa Fronda.

 

Agnieszka i Dawid opowiadali o pierwszych dniach po przebudzeniu i wspomnieniach z trudnego okresu rehabilitacji, podczas której uczyli się wszystkiego od początku na czele z mówieniem i chodzeniem. Rodziny wspomniały o postępach jakie dzięki rozwojowi nauki i technologii oraz terapii czynią ich bliscy. Autorka i przedstawiciele wydawnictwa wspominali o inspiracji do powstania publikacji.

Zobacz także: Pierwsza Dama spotkała się z Fundacją Akogo?

Pani Prezydentowa podzieliła się swoją refleksją po przeczytaniu książki. Przyznała, że poruszyła ją wybijająca się na pierwszy plan determinacja ludzi. – To książka o życiu i śmierci – stwierdziła Agata Kornhauser-Duda.

Poleć znajomemu
pn wt śr czw pt so nd
          01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30