| | |
A | A | A
Środa, 8 lutego 2017

Gimnazjaliści z wizytą w Pałacu Prezydenckim

  |   Gimnazjaliści z wizytą w Pałacu Prezydenckim Gimnazjaliści z wizytą w Pałacu Prezydenckim Gimnazjaliści z wizytą w Pałacu Prezydenckim Gimnazjaliści z wizytą w Pałacu Prezydenckim Gimnazjaliści z wizytą w Pałacu Prezydenckim Gimnazjaliści z wizytą w Pałacu Prezydenckim Gimnazjaliści z wizytą w Pałacu Prezydenckim Gimnazjaliści z wizytą w Pałacu Prezydenckim Gimnazjaliści z wizytą w Pałacu Prezydenckim

Pierwsza Dama spotkała się w środę z uczniami II klasy Gimnazjum nr 72 z oddziałami dwujęzycznymi im. Antoniego Bolesława Dobrowolskiego w Warszawie.

 
Małżonka Prezydenta RP rozmawiała z młodymi ludźmi o korzyściach płynących z nauki języków obcych, a także dopytywała o projekty edukacyjne, w które się angażują. Uczniowie podzielili się z Panią Prezydentową wrażeniami, jakie zrobiła na nich siedziba Prezydenta RP. Byli też ciekawi jakie obowiązki towarzyszą roli Pierwszej Damy. Dopytywali też jak mieszka się Pani Prezydentowej w Pałacu Prezydenckim i czy tęskni za pracą w szkole.
 

– Na szczęście mam możliwość robić, to, co bardzo lubię - mogę uczyć. W ramach wolontariatu prowadzę zajęcia z języka niemieckiego dla podopiecznych Krajowego Funduszu na Rzecz Dzieci –powiedziała Pierwsza Dama. – Poza tym systematycznie odwiedzam szkoły w różnych zakątkach Polski. Bywa, że w ramach takich wizyt prowadzę lekcje języka niemieckiego. Bardzo cieszę się, że oprócz obowiązków związanych z reprezentowaniem naszego kraju poza granicami Polski, mogę spotykać się z uczniami zarówno tutaj - w Pałacu Prezydenckim, jak i w szkołach. Cenię sobie te spotkania – dodała.

 

Gimnazjum nr 72 z oddziałami dwujęzycznymi im. Antoniego Bolesława Dobrowolskiego mieści się przy ulicy Przybyszewskiego 45 na warszawskich Bielanach.W szkole działają klasy dwujęzyczne z językiem podstawowym angielskim oraz drugim do wyboru: francuskim, hiszpańskim i niemieckim.

Poleć znajomemu
pn wt śr czw pt so nd
          01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31